Viskas apie kaminų įdėklus

kaminaiKaminų bei kaminų įdėklų gamintojai bei platintojai teigia, kad vyresnės žmonių kartos tarpe kartais vis dar tenka išgirsti, kad kaminų įdėklai – tai dar vienas kaminų gamintojų prasimanymas, kurio tikslas yra palengvinti žmonių kišenes, juk seniau į kaminus niekas nemontuodavo jokių įdėklų ir nekildavo problemų, bet ar tikrai? Reikia pripažinti, kad paprastai gaisrai kyla dėl žmonių aplaidumo ir nesaugaus kamino.

Seniau itin populiarūs buvo mūriniai kaminai, jie ilgaamžiai tvirti ir estetiškai išskirtinai atrodantys, nepaisant šių išties puikių savybių, mūriniai arba plytiniai kainai nėra saugūs, nes ilgainiui juose prisikaupia suodžių, kurie gali užsidegti. Siekiant to išvengti, buvo priimtas įstatymas, kuris draudžia eksploatuoti mūrinius kaminus be įdėklo. Visgi, apsauga nuo suodžių gaisro nėra vienintelė kamino įdėklo paskirtis.

Kamino įdėklas apsaugo kūrinį arba plytinį kaminą nuo agresyvaus kondensato ardomojo poveikio ir taip prailgina kamino eksploatavimo laiką. Mat, plonasieniai kaminų dėklai greitai įkaista ir temperatūra jame viršija rasos taško temperatūrą. Tai reiškia, kad stipriai sumažėja kondensato susidarymo galimybė. Tuo tarpu, lygios dūmtraukio sienelės užtikrina gerokai didesnį degimo produktų dalelių išmetimo greitį. Taigi, kaminų įdėklai pašalina ir dalį susikondensavusių garų.

Tad gana akivaizdu, kad kaminų įdėklai atlieka išties svarbų darbą šildymo proceso metu. tiesa, jei planuojate statyti naują ar restauruoti seną kaminą, gali kilti klausomas, o kurie kaminų įdėklai yra geriausi? Vienareikšmiško atsakymo nėra, viskas priklauso nuo kamino matmenų, katilo ar židinio kuro rūšies ir pan. Visgi, ekspertai primygtinai siūlo pirkėjams rinktis tik sertifikuotus, kokybės standartus atitinkančius ir gerai žinomų bendrovių kaminų įdėklus.

Be to, svarbu atminti, kad kaminų įdėklų montavimas – tai darbas kuris reikalauja, išmanymo, patirties ir praktikos, todėl statydami kaminą niekada netaupykite savo bei savo šeimos saugumu ir visus darbus patikėkite profesionalams. Tik patyrę meistrai sumontuos patikimą, tvarkingą ir ilgaamžį kamino įdėklą, dėl kuri jums nereiks sukti galvos. Atminkite, kad geras kaminas yra tas, kuris nekelia nereikalingų rūpesčių, negailestingai dorojančių jūsų nervų ląsteles.

Parašykite komentarą