Vasara įsibėgėja: kaip užtikrinti naminių augintinių saugumą?

Gerbti ir mylėti augintinį paprasčiausiai neužtenka. Visokeriopa priežiūra ir greitas prisitaikymas prie pokyčių – atsakingo šeimininko bruožai. Tai be galo aktualu šiltaisiais metų mėnesiais, kai termometrų stulpeliai smarkiai pakyla, o karštis trukdo ne tik mums, bet ir gyvūnams. Kokiomis pagrindinėmis taisyklėmis turėtų vadovautis gyvūnų šeimininkai?

Kasdieniai oro pokyčiai – galimos nelaimės

Tvankus oras kiekvienam naminiam gyvūnui sukelia iššūkių. Šie nežino, kur dėtis, o šeimininkai neretai pasimeta, nesuprasdami, kokių priemonių imtis. Kaitriomis dienomis vedant šunį pasivaikščioti rekomenduojama rinktis tokius kelius, kurių pagrindas būtų natūralus ir vėsus. Taip jau yra, kad gyvūnų pėdos yra jautrios tiek karščiui, tiek šalčiui. Pasivaikčiojimų trukmę reikėtų kiek įmanoma sumažinti, netgi leisti gyvūnui atsigaivinti vandens telkinyje, jei to padaryti nedraudžia jokios taisyklės. Kalbant apie kates, svarbiausia joms suteikti galimybę vėsiai prigulti niekeno netrukdomoms. Jei gyvūnui patinka vanduo, galima jį numaudyti vėsiame vandenyje. Visiems gyvūnams aktualus aspektas – perkaitimas. Žmonės, kurie keliauja su augintiniais turėtų būti labai atsargūs. Gyvūno palikti automobilyje vieno vasarą nevalia, ypač ilgam laikui. Keliaudami visada turėkite vandens, matydami, jog augintinis sunkiai kvėpuoja sustokite atokioje vietoje, kurioje šis galėtų atvėsti ir pailsėti.

Visavertė mityba ir tinkama higiena apsaugo nuo daugiau, nei galvojame

Nors tinkama mityba bei higiena tiesiog yra kiekvieno sveiko augintinio gyvensenos pagrindas, vasarą to pamiršti jokiu būdu negalima. Pravartu apsilankyti pas veterinarą, kuris patikrinęs augintinį patars, ar šiam nereikėtų pakeisti mitybos principų. Dažna taisyklė, kuria liepia vadovautis specialistai – didelis vandens kiekis inde. Tai galima pasiekti tiek dažnai gyvūnui keičiant dubenėliuose esantį vandenyje, tiek tiekiant šlapią ėdalą. Šlapias kačių maistas, kaip ir šunų, padeda padidinti suvartojamo vandens kiekio lygį kasdieną, kas ypač svarbu vasaros laikotarpiu. Tiek perkaitimo, tiek dehidratacijos požymiai yra gana panašūs. Naminių gyvūnų kūno kalba tai išduoda garsiu šnopavimu ir aiškiai matomu nerimu. Svarbu paminėti tai, kad ištroškusiam gyvūnui pravartu duoti vėsų, bet ne visiškai atšaldytą vandenį, kas gali tik dar labiau pabloginti situaciją. Rekomenduojama ne tik reguliariai maudyti augintinį, bet ir dar dažniau šį šukuoti, kadangi susivėlęs kailis trukdo odai kvėpuoti.

Dėmesys ir atidumas – svarbiausi šeimininko bruožai

Tai, jog vasara atneša daug rūpesčių, susijusių su naminiais gyvūnais, tai jokiu būdu nereiškia, kad su gyvūnu negalima smagiai leisti laiko. Branginantiems šeimininkus gyvūnams rūpi sudalyvauti visose veiklose ir pažaisti, žmonėms tereikia išsiugdyti atidumą ir dėmesingumą. Viena dažniausių su katėmis pasitaikančių nelaimių vasarą – gyvūno užstrigimas pravirame lange. Natūralu, kad kaitrią dieną norime į namus įsileisti gryno oro. Visgi, kates auginantys žmonės turi būti atidūs ir nepalikti atviro lango nesant namie, bendrai stebėti gyvūną ir jo elgesį. Su šunimis pasitaikančios dilemos labiau siejamos su išvykomis į gamtą. Pietaudami  nepermaitinkite augintinio, stebėkite jo porcijas ir nepamirškite jų reguliarumo. Skanėstai šunims iš alphazoo.lt yra kokybiškas pasirinkimas, padėsiantis ilgų išvykų metu, kai gyvūnas irgi nori paatostogauti, bet svarbu išlieka išsaugoti jo gerą organizmo būklę. Papildomas užkandis visada gali būti paskata už puikų elgesį, tačiau niekada nereikia persistengti.