Valymo paslaugos populiarėja

Prieš dešimtmetį apie valymo paslaugas susimąstydavo retas. Matyti tarnaites buvo įprasta tik muilo operose, o namų tvarkytojos tarsi buvo turtingųjų privilegija tiek filmuose, tiek ir realiame gyvenime. Šiandien situacija yra stipriai pasikeitusi – šiuolaikinė visuomenė ieško gyvenimo kokybės ir renkasi veiklą pagal individualius poreikius, todėl valymo paslaugos populiarėja.

Jei periodinio namų valymo paslaugos ir nėra būtinos nuolat, postatybinį valymą savo rankomis jau sunkiai įsivaizduojame – profesionalai darbą atlieka ir greičiau, ir kokybiškiau. Šiuolaikinė visuomenė susiduria su laiko problema, todėl valymo paslaugos yra puikus būdas jo sutaupyti. Visos šios prielaidos lemia paklausos ir pasiūlos augimą.

Remiantis Statistikos departamento duomenimis, pastebima, kad Lietuvoje valymo paslaugos teikimu užsiimančių įmonių skaičius pastaraisiais metais sėkmingai augo. 2015 m. pabaigoje veikė 288 valymo įmonės, o 2017 metų trečiąjį ketvirtį šia veikla užsiėmė jau 348 įmonės – šio rodiklio augimas per laikotarpį sudaro beveik 21 proc. Diagramoje išskiriamos ir pramoninio valymo bei kita valymo veikla užsiimančios įmonės, kurių skaičius augo atitinkamai. Ženklesnis poreikis matomas pastatų ir pramoninio valymo srityje – skaičiai patvirtina ir visuomenėje vyraujančius poreikius.

Valymo paslaugos populiarumo augimą liudija ir valymo įmonių pajamos. Per laikotarpį nuo 2015 metų pabaigos iki šių metų trečiojo ketvirčio jos išaugo beveik 12 mln. eurų arba 22,35 proc. Remiantis duomenimis, kurie pateikiami lentelėje pastebimas rodiklio augimas, ir tik vieną ketvirtį fiksuotas pajamų sumažėjimas – jį galėjo lemti daugybė veiksnių, o taip pat ir sezoniškumo įtaka.

Valymo paslaugos ir mitai

Dirbdami pastebime, kad valymo paslaugos yra aktualios daugeliui: tiek nuosavų namų, tiek butų daugiabučiuose gyventojams. Greitai ir efektyviai pasirūpinti namų švara, nešvaistant savo laiko, dar stabdo keletas populiarių mitų, kuriuos trumpai aptarsime.

  • Mitas 1: valymo paslaugos kaina yra labai didelė. Gali būti, kad šis mitas susiformavo remiantis filmų kuriamu įvaizdžiu, kuriame namų tvarkymo paslaugomis naudojasi, dažniausiai, tik turtingieji. Iš tikrųjų valymo paslaugos kaina yra varijuojanti, priklausomai nuo individualių poreikių, ir prieinama visiems vidutines pajamas gaunantiems namų ūkiams.
  • Mitas 2: valymo paslaugos yra sunkiai prieinamos. Žinoma, valymo paslaugos Vilniuje, Kaune ar kituose didžiuosiuose miestuose yra populiaresnės ir lengviau prieinamos. Vis dėlto yra nemažai įmonių dirbančių visoje Lietuvoje, todėl net jei nėra vietinio paslaugų tiekėjo, galima valymo komandą išsikviesti iš didmiesčio.
  • Mitas 3: bus pigiau, jei namus susitvarkysiu pats. Šiuo mitu tiki tie, kurie paprasčiausiai tingi paskaičiuoti. Iš tikrųjų valymo paslaugų kaina nėra tokia aukšta, kad apsimokėtų vargti pačiam. Be to, neprofesionalas visada užtruks ilgiau, o kur dar išlaidos reikalingoms priemonėms, o kartais ir įrangai? Jei paskaičiuosite, suprasite, kad kviesti profesionalus ir pigiau, ir patogiau.
  • Mitas 4: kviesti valymo komandą nepatogu. Galbūt taip buvo anksčiau arba taip paslaugą įsivaizduoja tie, kurie jos neišbandė. „Namų guru“ komanda arba darbuotojas atvyks sutartu laiku ir atliks sutartus darbus, detaliai laikysis numatyto grafiko. Taigi, jokių nepatogumų!
  • Mitas 5: valymo paslaugos yra skirtos tinginiams. Iš tikrųjų kiekvienas mūsų turime daugybę darbų ir vienus mėgstame, o kitų ne. Tad kam vargti su nemėgstamu darbu, jei jį atliekant kitiems galima tą laiką skirti mėgstamai veiklai? Tai nėra tinginystė, tai tiesiog šiuolaikiškas požiūris į gyvenimo kokybę. Beje, šis mitas didžiuosiuose miestuose jau nebegalioja, pavyzdžiui, valymo paslaugos Vilniuje yra populiarios tarp įvairia veikla užsiimančių ir skirtingų žmonių, kurie nemano, kad patikėti namų švarą profesionalams yra tinginystė.

O kokiais mitais apie valymo paslaugas tikite Jūs? Mes kasdien griauname daugybę mitų, tad galbūt galėtume sugriauti ir tą, kuriuo tikite!