Ūkiniai pastatai ir jų tipai

Pagrindiniai ūkinių pastatų tipai yra garažai, įvairios pastogės ir angarai. Tvartai taip pat kartais priskiriami prie ūkinių pastatų, nors jie paprastai būna būna daug didesni, siejant su vidutiniu ūkiu. Ūkinis pastatas paprastai yra apibrėžiamas kaip bet kokio tipo pastatas, toje pačioje žemėje, kaip ir gyvenamasis namas, tačiau su juo nesujungtas. Žmonės turi galimybę patys pasistatyti ūkinius pastatus arba juos nusipirkti jau paruoštus. Ūkiniai pastatai yra pasirenkami pagal reikiamą paskirtį, pavyzdžiui didesni yra naudojami technikos saugojimui ar derliaus sandėliavimui, mažesni – įrankių ir kitų smulkmenų laikymui.

  1. Pastogės

Tai vienas populiariausių ūkinių pastatų tipų. Pastogės yra lengvai sumontuojamos, jos būna įvairių dydžių ar stilių. Stoginės dažniausiai naudojamos norint įsirengti dirbtuves su įrankiais. Taip pat jos dažnai yra naudojamos tokiems daiktams sandėliuoti, kuriems nėra vietos namų sandėliuke ar rūsyje, pavyzdžiui, vėjapjovėms ar kitai sodo ir daržo technikai.

  • Garažai

Jie statomi iš įvairių medžiagų ir gali būti nuo mažiausio iki didžiausio. Garažai naudojami, automobilių ir kitos stambiosios ūkio technikos saugojimui bei kitiems daiktams laikyti: seniems baldams ar darbo įrankiams.

  • Angarai

Vis labiau už garažus populiarėjantis pasirinkimas yra tentiniai angarai. Atsiliepimai apie juos parodo, kad dėl savo prieinamumo ir konstrukcijos, jie tampa vis dažnesnis pasirinkimas ūkyje nei pastogės ar garažai.  Jie taip pat yra vertinami dėl greito pastatymo ir dydžių įvairovės. Tentinių angarų konstrukcijos yra gaminamos iš lengvo, bet tvirto metalo, pavyzdžiui, anoduoto aliuminio, kad bet kokio dydžio angarui būtų galima suteikti reikalingą tvirtumą. Taip pat kadangi konstrukcijoms nereikia vidinių atramų galima maksimaliai išnaudoti erdvę sandėliuojant stambią ūkio techniką, derlių ar kitus svarbius produktus. Tentai taip pat yra stiprūs, patvarūs ir ilgaamžiški, todėl atlaiko bet kokius orų pokyčius ir stichijas.