Traktorių nuoma ir tai, kas šiandien aktualu

Šiandien traktorių galime pamatyti kiekviename kaime ar mažesniame miestelyje, rečiau miestuose. Jis tapo neatsiejama transporto priemonė nuo ūkio ir kitų sunkiųjų pramonės darbų. Vieni traktorius perka, kiti nuomojasi. Iki šiol nėra vieningos nuomonės apie traktorius, ar verta juos nuomotis, ar pirkti?

Kad tai išsiaiškinti, turėtume apžvelgti nuomos ir pirkimo privalumus bei trūkumus. Traktorių nuoma atsirado visai neseniai, todėl apie tai nedidelis žmonių skaičius žino, kad nebūtina traktorių pirkti, pakanka užsisakyti tik tam tikram laikotarpiui. Nuomos privalumų tikrai galima rasti nemažai, tačiau pagrindiniai būtų keli. Pirmiausia nuomojantis traktorių nereikės jo įsigyti visa suma, nes jūs pasinaudosite traktoriumi tada kai jums jo reikės. Kitas svarbus faktorius yra tai, kad traktoriaus gedimo atveju, jums jo nereikės tvarkyti, operatyviai gedimus pašalins nuomojančioji įmonė. Traktoriai yra apdrausti, praėję techninę apžiūrą, todėl su jais saugu yra važiuoti, nes atitinka visus keliamus reikalavimus. Toliau, traktorių nuoma naudinga yra tuo, kad nereikia traktorių laikyti visada kieme, išsinuomojate šią transporto priemonę, pasinaudojate ir grąžinate, kieme visada bus vietos. Patogu yra tai, kad galima traktorių išsinuomoti tokį, kokio jums reikia būtent tuo metu, todėl nereikia galvoti ar jūsų traktorius bus tinkamas atlikti pagrindines ir specifines užduotis. Nuomos trūkumas būtų pagrindinis tik vienas, kad tai ne jums priklausanti transporto priemonė, negalėsite atlikti tam tikrų jo modifikacijų. Turint savo traktorių, kurį jau pilnai įsigijote, galite jį modifikuoti kaip tik norite. Taip pat galite bet kada į jį įsėsti ir važiuoti atlikti žemės ūkio darbų, nes nuomos atveju tai jį reikia dar užsisakyti. Įsigijus savo traktorių, trūkumas būtų tai, kad jeigu jau koks gedimas, teks patiems tvarkytis iš savo lėšų, taip pat nepamiršti apdrausti ir praeiti techninę apžiūrą. Kitaip tariant, gali būti, kad daugiau laiko sugaišite nei nuomos atveju.

Traktorių nuoma ir jų įsigijimas turi savų privalumų ir savų trūkumų. Tačiau atlikus analizę tarp šių dviejų pasirinkimų, visgi nuomotis traktorių yra patrauklesnis variantas dėl didesnių privalumų nei pirkimo atveju.