Plaukų priežiūros industrijoje universalių taisyklių nėra. Anaiptol, dažniausiai tai, kas tinka vienam, gali visiškai neveikti kitam.
Ši taisyklė galioja ne tik priemonėms, bet ir jų naudojimo taisyklėms. Kaip tik bandant vieną ar kitą taisyklę pritaikyti visiems, dažnai gimsta mitai, prilyginami plaukų panacėjai. Kokie yra populiariausi mitai apie plaukų priežiūrą ir kurie iš jų yra tiesa?
Tiesa ar melas: nuo per dažno plovimo slenka plaukai
Kasdien netenkame nuo 50 iki 100 plaukų – tai yra natūralus procesas. Visgi ne retas susiduria su gerokai gausesniu plaukų slinkimu, kuris sukelia daugybę klausimų. Vienas dažniausių – ar dažnas galvos plovimas yra atsakingas už tai, kad slenka plaukai.
Mūsų galvos oda, visai kaip ir veido, išskiria riebalus – sebumą. Galvos plovimas padeda šį sebumo balansą kontroliuoti. Plaunant galvą iš odos pasišalina naudotų priemonių likučiai, negyvos mūsų pačių odos ląstelės bei sebumo perteklius – kaip tik šie nešvarumai dažnai užkemša folikulus ir dėl to plaukai ima slinkti greičiau. Plaunant galvą išvalomi ne tik patys plaukai, bet ir plauko folikulai, o taip mažiau slenka plaukai, nauji auga stipresni.
Svarbu nepamiršti, kad plaukų slinkimui gerokai daugiau įtakos turi naudojamos plaukų priežiūros priemonės. Rinkdamiesi šampūną, atkreipkite dėmesį, kad jame nebūtų natrio laureto sulfatų (SLS) – šie putojimui skirti ingredientai sausina galvos odą ir pažeidžia folikulus. Vietoje jų geriau rinktis natūralias plaukų priežiūros priemones. Puikus pavyzdys yra Lietuvoje gaminami „Uoga Uoga“ šampūnai, kurių sudėtyje naudojami natūralūs, augalinės kilmės ingredientai.
Tiesa ar melas: kuo daugiau balzamo ar plaukų kaukės, tuo geriau
Kas per daug, tas nesveika – ši taisyklė galioja ir drėkinančioms plaukų kosmetikos priemonėms. Pavyzdžiui, rūpinantis garbanotų plaukų priežiūra ir persistengus su drėkinimu, plaukai ima prarasti savo žavesį: garbanos tampa plokščios, plaukai netenka apimties ir kartais atrodo riebaluoti iškart po plovimo. Analogiška situacija gali nutikti ir su sausais tiesiais plaukais.
Norint tinkamai drėkinti plaukus, svarbu atkreipti dėmesį į du dalykus – priemonių kiekį ir laikymo trukmę. Ploniems plaukams užteks vyšnios dydžio kondicionieriaus lašelio, ilgesniems ir storesniems plaukams – dviejų lašų. Kondicionierių ant plaukų laikykite tiek ilgai, kiek rekomenduoja pakuotė. Taip pat geriau rinktis plaukų kondicionierius, kuriuose nėra silikonų.
Galiausiai, nepainiokite plaukų kaukės su kondicionieriumi. Kol kondicionierių rekomenduojama naudoti po kiekvieno galvos plovimo, plaukų kaukes geriau naudoti rečiau – 1-2 kartus per savaitę.
Tiesa ar melas: plaukų priežiūros priemonės pripratina plaukus
Ar esate pastebėję, jog ilgą laiką naudojant tą pačią priemonę, ši nebesukuria norimo efekto? Tai ne ji – tai jūsų plaukai. Tiksliau, jeigu naudojamos plaukų priežiūros priemonės nebesukuria norimų rezultatų, tai dažniausiai yra susiję su plaukų pokyčiais, o ne priemonių efektyvumu.
Dažniausiai šis pokytis pastebimas stebint sausų plaukų priežiūrą. Norint sudrėkinti sausus plaukus, jiems rekomenduojama rinktis priemones su natūraliais maitinančiais ingredientais – hialurono rūgštimi, kviečių proteinais, augaliniais aliejais. Taip plaukai ilgainiui atgaus drėgmę ir sustiprės. Visgi tebenaudojant tas pačias priemones ant sveikų plaukų, jie gali imti riebaluotis, netekti apimties. Taip nutiks ne dėl priemonių efektyvumo, bet dėl to, kad pasikeitė jūsų plaukų būklė – jiems intensyvus drėkinimas nebereikalingas.
Būtent todėl plaukų priežiūros priemones geriausia rinktis pagal kelis rodiklius:
· Esamą plaukų būklę – drėgmę, ilgį, storį, dažymą, sušukavimą. Ploniems, dažytiems plaukams reikia gerokai labiau maitinančių priemonių nei sveikiems ir storiems.
· Aplinką – klimatą, orą, vandens kokybę. Skirtingų priemonių gali prireikti net ir atostogų metu, nes tiek skirtingos oro sąlygos, tiek vandens kokybė gali skirtingai veikti plaukus.
Auksinė taisyklė čia viena: plaukų priežiūra yra labai individuali, todėl skirtingu metu jai gali reikėti skirtingų priežiūros priemonių.