Sporto programa su kineziterapeutu

Sporto programa su kineziterapeutu yra svarbi visų amžiaus grupių ir gebėjimų žmonių prevencijos dalis, siekiant išvengti sužalojimų, atsirandančių dėl klaidų ir netikslumų sportuojant. Kvalifikuoti kineziterapeutai, visada teikia įrodymais pagrįstus patarimus bei sudaro efektyvias ir saugias treniruočių programas.

Kiekviena sporto programa yra sudaroma individualiai, kiekvienam žmogui, atsižvelgus į problemas ir ištyrus bei įvertinus griaučių ir raumenų sistemos būklę. Tokia treniruočių programa skiriasi nuo kitų, tuo, jog kineziterapeutai, ne tik parenka pratimus pagal būklę, bet ir skiria didelį dėmesį jų apmokymui, teisingoms padėtims ir krūvio dozavimui.

Sporto programos gali būti atliekamos individualiai su kineziterapeutu arba grupinėje treniruotėje. Tokios treniruotės yra išskirtinės tuo, jog suteikia daugiau motyvacijos ir energijos, nes tuo pačiu metu kartu sportuoja daugiau įvairaus fizinio pasirengimo žmonių. Nors grupinėje treniruotėje dažniausiai vienu metu dirba daugiau žmonių, tai nereiškia, jog pratimai neprižiūrimi. Kineziterapeuto funkcija tokioje treniruotėje yra užtikrinti sklandų ir efektyvų darbą, motyvuoti sportuojančius, sukurti gerą ir malonią atmosferą bei taisyti klaidas ir parinkti tinkamas bendrų pratimų padėtis ir variacijas.

Sporto terapija gali padėti kūnui atgauti sveikatą ir energiją. Visos sporto programos gali būti derinamos kartu su masažu, šalčio ir šilumos, manualine ar elektros terapija. Tad kineziterapeutai gali padėti ne tik efektyviai keisti kūną ir šalinti sveikatos problemas, bet ir padėti atsipalaiduoti.

Kiekvieno kineziterapeuto pagrindinis tikslas yra ne tik pašalinti patinimą ar skausmą, bet ir nustatyti pagrindinę problema, su kuria susiduria žmogus. Kineziterapija vis didesnį dėmesį į traumų prevenciją, todėl yra vis populiaresnė ne tik tarp profesionalių sportininkų, kurių tinkamas pasirengimas gali nulemti sėkmę varžybų metu, bet ir tarp įvairaus amžiaus ir fizinio pajėgumo žmonių.