Šlaitiniai stogai: kokie jie gali būti?

Namo stogas – vienas svarbiausių jo elementų. Neužtikrinus sandaraus stogo, neverta galvoti apie kitus darbus. Tad šis darbų etapas yra labai svarbus ir sprendimai jo metu turėtų būti priimami labai atsakingai. Šlaitiniai stogai populiarūs Lietuvoje, kaip ir kitose Baltijos šalyse bei tokiose valstybėse, kur vyrauja keturi metų laikai.

Kodėl verta rinktis šlaitinį?

Naujakuriai, kurie dar tik svarsto, kokio tipo stogą pasirinkti savo namams, dažnai svarsto, kuo šlaitinis ar plokščias stogo pasirinkimas yra pranašesnis vienas už kitą. Vienas svarbiausių argumentų renkantis šlaitinį variantą, yra faktas, kad ant tokio stogo žiemą nesirinks sniegas. Tai reiškia, kad šlaitinis stogo pasirinkimas garantuoja kokybišką ir ilgaamžį stogą. Dažniausiai šlaitu įrengti stogą pasirenkama ir dėl kainos skirtumo. Tai šiek tiek pigesnis variantas nei įrengiant plokščią stogą, nes jo įrengimui nereikia rinktis itin patvarių medžiagų. Stogo dangų prekyba užsiimančios įmonės klientams siūlo itin platų stogo dangų pasirinkimą, kai namuose įrengiamas šlaitinis stogas.

Kokie būtų stogo tipai?

Šlaitiniai stogai gali būti ne tik dengiami įvairioms skirtingomis medžiagomis. Jie taip pat suteikia kūrybinę laisvę, atrandant įvairias stogo formas. kiekviena jų yra savotiška ir įdomi. Todėl renkantis stogo formą, naudinga pasidomėti, kuo pasižymi skirtingų tipų šlaitiniai stogai ir kokiais atvejais kokį tipą geriausia rinktis.

Vieni populiariausių pastarųjų metų projektuose naudojamų šlaitinių stogų – vienšlaičiai stogai. Tai paprastas, kokybiškas ir lengvas pasirinkimas. anksčiau toks sprendimas buvo taikomas balkonuose ar terasose, o šiandien vis dažniau tokie stogai įrengiami ant gyvenamųjų namų. Argumentas labai paprastas – toks stogas nesudaro jokių papildomų kliūčių jo apšiltinimui. Be to, gerai saugo šilumą. Tai paprastas ir ekonomiškas variantas.

Kitas populiarus variantas – dvišlaičiai stogai. šis stogo tipas paskirsto apkrovą į abu šonus, o dvi stogo plokštės susijungia pačiame stogo viduryje. Dažniausiai toks šlaitinio stogo tipas pasirenkamas dėl medžiagų kiekio. Tokiam stogui įrengti galima rinktis pačias įvairiausias medžiagas, o svarbiausia, jų sunaudojama itin nedaug.

Keturių šlaitų stogai Lietuvoje taip pat sutinkami dažnai. Nors tai daugiau šių laikų pasirinkimas. Dažniausiai todėl, kad populiarėja projektai, kurie kuria paprastus kvadrato ar lygiakraščio formos namus. Tokiems moderniems ir tuo pačiu lengvai suprojektuojamiems namams lengvai pritaikomi keturių plokščiųšlaitiniai stogai.