Programinė įranga verslui: kokią pasirinkti?

Tikslaus apibūdinimo verslui skirtos programinės įrangos nėra, tačiau jei bandytume jį įvardinti, tai tiksliausiai būtų pasakyti, jog tai yra bet kokios programos, kurių pagalba verslas gali optimizuoti savo veiklą ir gauti pelną. Juk bet kokio verslo tikslas yra uždirbti pinigus, o bet kuris sprendimas nukreiptas į veiklą ir padedantis tiesiogiai ar netiesiogiai didinti pelną ir yra verslui skirta programinė įranga. Kaip žinoma kompanijos gali didinti savo pelną dviem pagrindiniais būdais:

  1. Didinti apyvartas nekeičiant išlaidų. Tokių tikslų pasiekti padeda gamybinės programos (ERP), įvairūs klientų valdymo sprendimai (CRM). Jų diegimas ir trinkamas pritaikymas padeda efektyviau išnaudoti pardavimų, gamybos, pirkimų ir kitus įmonių padalinius. Tokios programos yra nukreiptos į maksimalų veiklos optimizavimą, išryškinant silpnąsias verslo vietas ir užtikrinant, kad žmogiškos klaidos būtų minimizuojamos. Tą patį galima pasakyti ir apie specializuotas programas, nukreiptas į tam tikrą veiklą, pvz. projektų arba transporto valdymas.
  2. Mažinti išlaidas, išlaikant apyvartas tame pačiame lygyje. Pagrindinis būdas kaip programinė įranga gali padėti mažinti išlaidas – laiko taupymas. Kuo greičiau įmonės darbuotojai gali atlikti tam tikrus veiksmus, susijusios su tiesioginiu darbu ir kuo mažiau laiko užtrunka duomenų perdavimas nuo vieno darbuotojo kitam, tuo didesnė tikimybė, jog klientai liks patenkinti paslaugomis, o įmonė turės galimybes atlikti daugiau darbų per tą patį laiką. Tokios programos dažniausiai yra skirtos įvairių dokumentų kūrimui, užklausų apdorojimui, informacijos persiuntimui ir panašiai. Kitaip tariant, tokia programinė įranga padeda suvaldyti padidėjusį veikos aktyvumą, be poreikio samdyti papildomų darbuotojų.

Taigi, renkantis programinę įrangą savo verslui, visada reikia įvertinti, kaip jos pagalba pasikeis veikla. Taip ji padės padidinti pelną ar sumažins esamas išlaidas.