Priešgaisrinės sistemos montavimo ypatumai

Priešgaisrinė signalizacija yra pagrindinė pastato apsaugos nuo gaisro plitimo sistema. Jei įrenginys neturi specializuotos integravimo sistemos, jis atlieka svarbų vaidmenį, valdydamas kitus apsaugos įrenginius (ventiliaciją, dūmų išraukimą, įėjimo ir išėjimo kontrolę). Sistemos būklė lemia turto ir pastatuose gyvenančių žmonių saugumą. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius priešgaisrinės sistemos montavimo ypatumus.

Priešgaisrinė sistema yra tarpusavyje susijusių elementų rinkinys, kurie kartu pasiekia konkretų tikslą. Todėl priešgaisrinė sistema yra elementų grupė, kurios bendras tikslas yra užkirsti kelią gaisro atsiradimui ir plitimui. Net mažiausios detalės yra svarbios veikiant tokioms sistemoms. Priešgaisrinės sistemos dažniausiai yra naudojamos įvairių tipų darbo vietose, biurų pastatuose, gamyklose.

Ar bet kas gali atlikti priešgaisrinės sistemos montavimo darbus?

Ne, projektavimas, o taip pat montavimas yra kompleksinis procesas. Priešgaisrinės signalizacijos sistemą, kaip vieną iš neatskiriamų visos pastato saugos sistemos įrenginių, montuoti turi patyrę ir specializuoti montuotojai. Šiuo klausimu nėra jokių teisinių sąlygų, kurioms būtų reikalingi specialūs valstybiniai sertifikatai, tačiau yra būtini atskirų sistemos elementų ypatybių mokymas ir atestavimas. Čia reikia pabrėžti, kad šiuolaikinės priešgaisrinės signalizacijos sistemos yra labai pažangi elektroninė technologija, pagrįsta žemos įtampos įrenginiais. Dauguma tokio tipo įrenginių komponentų, pavyzdžiui, valdymo pultai ar detektoriai yra užprogramuoti kompiuteriu, naudojant specialias programas.

Kas svarbu renkantis priešgaisrinės sistemos projektavimo įmonę?

Pirmiausia atsižvelgti į tai, ką minėjome anksčiau, t. y. kvalifikuoti specialistai, praėję tam tikrus mokymus. Kaip ir kiekvienoje srityje, svarbus patikimumas ir atsakomybė už atliktą darbą. Labai svarbu, kad prie projekto dirbtų viena komanda, turinti profesionalius projektuotojus, rangovus ir programuotojus.

Kiekvienas priešgaisrinis įrenginys taip pat turėtų būti reguliariai prižiūrimas ir išbandomas šios srities specialistų. Tinkamas suprojektuoti, sumontuoti bei prižiūrimi signalizacijos ir dujų aptikimo bei kiti įrenginiai padarys sistemą patikimą, kai jos labiausiai reikia.