Priešgaisrinės durys, ką svarbu žinoti?

                   Kiekvieno namuose ar darbe, galime matyti duris. Tačiau niekada nepagalvojame kokia svarba yra priešgaisrinių durų. Tai užkirs kelią gaisrui ar dūmams plisti po pastatą ir palaikys gaisrą tam tikrame skyriuje ar kambaryje, suteikiant žmonėms daugiau laiko pabėgti, o priešgaisrinė tarnyba – ilgiau gelbėti visus įstrigusius ir užgesinti ugnį. Jie taip pat neleis gaisrui prarasti daugiau jūsų pastato ir turto, nei būtina. Pernelyg dažnai priešgaisrinės durys sumontuojamos neteisingai arba paprasčiausiai paliekamos netinkamos būklės.

                  Patikrinkite, kad tai sertifikuotos priešgaisrinės durys. Norėdami patikrinti, galite naudoti savo fotoaparato telefono ar veidrodžio asmenukių funkciją. Taip pat patikrinti dokumentuose. Jei yra, tai gera žinia, priešingu atveju praneškite apie tai tiems, kurie atsakingi už jūsų pastatą.

                Patikrinkite, ar uždarytos durų viršaus ir šonų tarpai yra mažesni nei 4 mm. Norėdami pajusti mastą, galite naudoti monetą, kurios storis yra apie 3 mm., arba rašykite atstovams,  kaip taisyklę: jei pro durimis matote šviesą, greičiausiai tarpas bus per didelis. Geros naujienos, jei durys tinka rėmui ir jos nėra pažeistos. Jei ne, praneškite. Jei tarpai per dideli, dūmai ir ugnis gali sklisti pro plyšius

                 Patikrinkite sandariklius. Ar aplink duris ar rėmą yra plombų ir ar jie nepažeisti, nepažeidžiant jokių žymių? Šie sandarikliai paprastai yra gyvybiškai svarbūs priešgaisrinių durų veikimui, plečiasi, jei liečiasi su šiluma, kad ugnis (o kai kuriais atvejais ir dūmai) negalėtų judėti per įtrūkimus. Jei ne, praneškite – durys gali būti netinkamai prižiūrimos ir gaisro intensyvumas gali neapsaugoti jūsų pakankamai ilgai.

                Patikrinkite, ar durys tinkamai užsidaro, maždaug pusiaukelėje atidarykite duris, paleiskite ir leiskite joms užsidaryti. Ar jis tvirtai užsidaro ant skląsčio, nelipdamas ant grindų ar rėmo? Jei ne, praneškite. Priešgaisrinės durys veikia tik tada, kai jos yra uždarytos. Priešgaisrinės durys yra visiškai nenaudingos, jei jos yra pleištinės atidarytos arba negali visiškai užsidaryti. Daugiau informacijos galite rasti čia.