Pirties įrengimas: bendro pobūdžio patarimai

Nuo senų senovės žinoma, kad pirtis teikia labai didelė naudą grožiui, sveikatai bei gerai savijautai. Tačiau nieko negali būti maloniau nei leisti laiką nuosavoje pirtyje. Atsižvelgiant į tai, nesunku pastebėti, kad pirties įrengimas yra tas procesas, kurio išvengti tikrai nepavyks. Taigi, jei pirties įrengimas yra artimiausiuose jūsų planuose, tokiu atveju verta susipažinti su šiais patarimais.

Koks turėtų būti pirties dydis?

Vienas svarbiausių akcentų, į kurį verta atkreipti dėmesį kalbant apie pirties įrengimą, yra pirties dydį. Koks jis turėtų būti? Savaime suprantama, pirtis negali užimti labai didelio ploto dėl aiškiai suprantamų priežasčių – pernelyg didelio ploto pirtį sušildyti bus labai sunku. Geriausiu rodikliu taps žmonių, kurie lankysis pirtyje, skaičius.

Dūmtraukiai turi būti valomi reguliariai

Siekiant užtikrinti visas  pirties funkcijas, dūmtraukiai tampa neatsiejama dalimi. Tačiau svarbu prisiminti, kad dūmtraukiai turi būti ne tik tinkamai įrengti, bet ir nuolat tinkamai valomi, priešingai atveju labai padidėja gaisro tikimybė.

Parinkite pačią tinkamiausią krosnelę

Jei ką tik paminėjome, kad dūmtraukis yra neatsiejama pirties dalis, tai pats metas pakalbėti ir apie dar vieną. Tai – krosnelė.  Neretai yra juokaujama, kad būtent krosnelė yra visos pirties širdis. Iš tiesų, krosnelės svarba yra labai didelė, todėl jos įsigijimas ir parinkimas turėtų būti gerai apgalvotas dar  gerokai prieš pirties įrengimą. Taigi, kokia krosnelė turėtų būti parinkta tam, kad tvirtai galėtumėte pasakyti, jog pirties įrengimas buvo atliktas tinkamai? Vienas svarbiausių uždavinių, kurį turite atlikti, tai – pasirinkti tokią krosnelę, kuri tinkamai apšildytų visą patalpą. Pinigų suma, kuris bus išleista šiam pirkiniui, taip pat yra dar vienas svarbus akcentas. Specialistai tvirtina, kad krosnelė turėtų būti iš tiesų nepigus pirkinys – jam skirta suma turėtų sudaryti maždaug penktadalį visų pinigų, kurių pareikalaus pirties įrengimas.

Skirkite daug dėmesio aksesuarams

Pirties įrengimas yra labai svarbus procesas,  tačiau tuo pat metu vertėtų prisiminti, kad poilsis joje bus kokybiškas ir malonus tik tuomet, jei skirsite dėmesio ir aksesuarams. Vantos, chalatai, kepuraitės, eteriniai aliejai – tegul jie būna geriausios kokybės.

Parašykite komentarą