Lietuvoje nesunku sukurti savo verslą ir pradėti dirbti sau. O įsivažiavus galbūt ir samdyti kitus bei plėstis. Taip, įsteigti įmonę tikrai nėra labai sudėtinga. Kur kas sudėtingiau yra išsilaikyti konkurencinėje aplinkoje, o tam reikia atrasti savo vietą rinkoje ir išsigryninti pranašumus bei juos aiškiai iškomunikuoti savo tikslinei auditorijai. Atrasti kokiais žiniasklaidos, reklamos kanalais ir būdais galima efektyviausiai
Įmonės steigimas Vilniuje visų pirma turėtų prasidėti nuo geros verslo idėjos. Kaip žinoti ar ji gera? Ko gero, universalaus recepto nėra. Kol neišbandysite ir nežinosite. Tačiau galite kliautis savo patirtimi ir aplinkinių, draugų, šeimos narių nuomone. Jei dar neturite verslo idėjos, tiesiog norite pradėti kažką savo — pagalvokite, ko Jums patiems trūksta Vilniuje. Galbūt tai galėtų būti stilinga, moderni ir prieinamas kainas siūlanti valgykla miesto centre, senamiestyje? Galbūt kokia nors nauja paslauga ar kelių paslaugų apjungimas į vieną.
Kitas gan svarbus dalykas — įmonės pavadinimas. Jis turėtų būti įsimintinas (trumpi ir originalūs pavadinimai tikrai gerai įsimena), atskleidžiantis Jūsų veiklos specifiką. Venkite tokių paradoksų, kaip kad įmonė „Baldinis“ (numanytume, kad prekiaus baldais) pasirodo, jog teikia kosmetologo paslaugas.
Tvarkingi įmonės steigimo dokumentai — be šio punkto niekur nė iš vietos. Jei nesate steigę įmonės, neturite tame nei patirties nei žinių, tokiu atveju nesivarginkite ieškodami informacijos, kreipkitės į įmonių steigimo specialistus, o savo laiką geriau skirkite savo naujojo verslo įgyvendinimo ir populiarinimo planavimui.
Įstatinis kapitalas, kuriant UAB yra privalomas. (~3 000 EUR). Jei neturite įstatinio kapitalo ar dėl kitų priežasčių galite savo verslo įforminimui rinktis kitą juridinį asmenį, pvz. individualią įmonę. Visą įmonės steigimo procesą užbaigia notaro patvirtinimas, įmonės įregistravimas „Registrų centre“.