Informacija – pagrindinis ginklas, padedantis kovoti su mitais, nesvarbu, kokią sritį jie bebūtų apraizgę. Ne išimtis – ir kredito bendrovių suteikiama vartojimo paskola, kuria, susidūrę su vienu ar kitu poreikiu, daug kas esame pasinaudoję. O gal net ir vienas puikiausių pavydžių. Juk vartojimo kreditas internetu sulaukia itin daug prieštaringų nuomonių. Nebandysime teisti ar teisinti šios finansinės paslaugos, tiesiog, pasinaudoję faktais, apžvelgsime pagrindinius mitus, kurie dažniausiai lydi vartojimo kreditą.
Vartojimo paskolos internetu – tik vargšams
Žvelgiant į kainas, šiandien mus pasitinkančias parduotuvių lentynose, vargšu galima pasijusti net gaunant pajamas, kurios prilygsta statistiniam atlyginimo vidurkiui Lietuvoje. Tad, logiška, nereikia būti vargšu, jog susidurtume su poreikiu, kurio patenkinti šiuo metu turimomis savomis lėšomis finansinių galimybių nėra.
Džiugu, jog vartojimo kreditas yra populiarus tarp žmonių, kurie yra finansiškai raštingi, tai yra realiai įvertinantys savo galimybes vykdyti prisiimtus finansinius įsipareigojimus.
Galiausiai, vartojimo paskolos internetu yra išduodamos tik asmenims, atitinkantiems tam tikrus kriterijus. Vienas jų – gaunamų pajamų dydis ir pastovumas. Tad, akivaizdu, šį mitą galima drąsiai „susprogdinti“.
Nuo kredito reikia bėgti kuo toliau
Tai – nuomonė, itin gaji tarp vyresnių žmonių. Dirbti ir nieko daugiau nematyti bei užsimerkti prieš viską, kas nėra būtina: deja, toks gyvenimo credo lydėjo daugelio iš mūsų senelius ar tėvus. Džiugu, jog šiuolaikinė karta jau gerokai pasikeitusi ir iš gyvenimo ima viską, ką jis duoda. Tarp greitųjų kredito bendrovių netrūksta klientų, kurie džiaugiasi kiekviena diena ir nesijaučia blogai imdami paskolą ne tokių būtinų poreikių, pavyzdžiui, kelionei ar vestuvių pokyliui, patenkinimui.
Naudojantis atsakingai vartojimo paskola gali mūsų gyvenimui suteikti daugiau komforto ir spalvų. Kodėl tuo nepasinaudojus!
Greitųjų kreditų bendrovės – pasipelnyti norintys plėšikai
Natūralu, jog finansinę paskolą suteikianti įmonė nori už tai gauti naudą. Šiuo atveju vartojimo paskolos palūkanos, kliento mokamos kreditoriui, ir yra pastarojo atlygis. Konstatuoti, brangu ar pigu imti vartojimo paskolą, kai nėra konkrečių skaičių, nebūtų tikslinga.
Aišku viena, jog finansiškai raštingas klientas gali (o ir turi) palyginti skirtingų kreditorių siūlomas paskolos sąlygas (palūkanų norma, sutarties sudarymo ir mėnesinio administravimo mokestis, taikomos akcijos naujiems ar lojaliems klientams ir pan.) ir išsirinkti geriausią variantą. Kai pasinaudoji tuo metu patraukliausiu rinkoje prieinamu pasiūlymu, džiaugiesi sutaupęs, o neverki dėl per didelio kreditoriaus „apetito“.
Kai nebėra iš ko mokėti, „užsiundo“ antstoliais
Net įvertinus mokumą, klientas, prieš pasirašydamas greitosios paskolos sutartį, turėtų pats sau nuoširdžiai atsakyti į klausimą, ar nauji finansiniai įsipareigojimai jam bus įveikiami? Ir kaip pasikeistų situacija, jei, pavyzdžiui, sumažėtų pajamos? Jei kyla bent menka abejonė dėl galimybės tinkamai vykdyti paskolos sutartyje numatytas sąlygas, galbūt paskolos be užstato ėmimas gali būti atidedamas bandant surasti kitą būdą gauti reikiamą pinigų sumą, o gal – mažinamas pageidaujamos paskolos dydis.
Jei nenumatytos aplinkybės, lemiančios pajamų sumažėjimą, susiklosto jau paėmus paskolą, svarbiausia – netylėti, o ieškoti būdo, kaip užmegzti konstruktyvų dialogą su kreditoriumi. Kredito įmonės yra suinteresuotos pasiūlyti klientui įvairias galimybes, kaip išspręsti susidariusią problemą. Pavyzdžiui, galima pratęsti paskolos be užstato grąžinimo terminą, taip sumažinant mėnesinių įmokų dydį. Kai kurie kreditoriai siūlo galimybę pasinaudoti vadinamosiomis kredito atostogomis, tai yra tam tikram laikui nukelti kredito įmokų mokėjimą (mokamos tik palūkanos). Asmuo, pasiėmęs kelis kreditus iš skirtingų bendrovių, turėtų pasidomėti paskolų refinansavimo paslauga, dažnu atveju siūlančia palankesnes sąlygas.