Monitoriaus pasirinkimas: tipai ir gairės

Turite namuose kompiuterį, kuris skirtas greitam ir kokybiškam darbų atlikimui? Tokiu atveju prie procesoriaus labai svarbu pasirinkti ir tinkamą monitorių, kuris ne tik gerai perteikia vaizdą, tačiau ir užtikrina sklandų darbą, kuris reikalingas ne tik specialistams, tačiau ir tiesiog mėgstantiems aktyviai naršyti.

Tiesa, šiuo metu dažniausiai giriami 144Hz monitoriai tikrai nėra vienintelė galimybė. Galbūt net nėra geriausia, tad skirtingų alternatyvų palyginimas ir galimybių susisteminimas – padės Jums rasti tai, ko reikia.

O tam – mūsų paruoštas gidas.

·         Ekrano tipas

Šiuo metu ekranų tipų pasiūla tikrai labai plati, tad reikalingas detalesnė kiekvieno specifikacija, kad pavyktų rasti labiausiai tinkamą variantą. Labai dažnai naudojamos TN panelės, kurios džiugina ypač dideliu reakcijos laiku, tad patenkina net ir aktyviai naršančio žmogaus poreikius. Kitas tipas yra IPS, kuri labiau skirta ne mėgėjams, tačiau profesionalams, naršyti, galiausiai, VA – geras pasirinkimas fotografams, kadangi vaizdo raiška pranoksta daugelio poreikius.

·         Hercų vertinimas

Taip giriami 144Hz monitoriai vertinami ir hercais, kurie padeda nusakyti ekrano efektyvumą. Šiuo metu dažniausiai prekiaujama ir tuo pačiu dažniausiai perkama 120 hercų įranga, kuri tinka jau profesionaliam naudojimui. Tiesa, žmonės sutinka mokėti daugiau, kad tik galėtų mėgautis tikrai gera kokybe net ir kasdieniniam naršymui.

·         Raiškos aspektai

Kitas vertinimo kriterijus yra susijęs su raiška, kuri aktualiausia dirbantiems su nuotraukomis, video, taip pat ir tiems, kuriems monitoriai reikalingi žaidimams.  Raiška vertinama lyginant su santykiu, kuris nurodomas technikos specifikacijoje. Pavyzdžiui, tokiu atveju, kai ekrano raiška siekia 1920 x 1080, tokiu atveju santykis siekia 16:9 ir panašiai.

·         LED pasirinkimas

Kadangi šiuo metu vis dažniau kompiuteriai perkami ne tik naršymui, tačiau ir filmų žiūrėjimui – LED aspektas tampa labai reikalingas ir daugelis žmonių perka būtent tokius ekranus. Tiesa, šiuo metu LED monitorių Lietuvoje sunkiai rasite, tad gali tekti užsisakyti iš užsienio.

·         Kontrasto vertinimas

Galiausiai, specifikacijoje dažniausiai nurodomas ir kontrasto vertinimas, kuris reikalingas ne tik gerai raiškai perteikti, tačiau ir galimybei po ilgo naršymo išvengti pavargusių akių sindromo.