Teigiate kasnakt miegantys keturias arba penkias valandas? Jaučiatės kuo puikiausiai? Tačiau ar tikrai? Ar tai nėra tik saviapgaulė? Suaugusiam žmogui per parą reikia vidutiniškai septynių arba aštuonių valandų miego, todėl miegodami tik pusę miego paros normos rizikuojate savo sveikata. Nepaisant to, kokia yra dabartinė jūsų savijauta, tai tikrai nereiškia, kad keturių valandų miego pakanka jūsų organizmui. Be to, neigiami padariniai gali išryškėti bėgant laikui, todėl nemanykite, kad puikia savijauta galėsite džiaugtis daugybę metų. Taigi, jei norite save apsaugoti nuo įvairių galimų sveikatos problemų, kurios greičiausiai kils ateityje, pats metas savo kasdienybėje pritaikyti keletą svarbių patarimų.
- Įsigykite labai patogią lovą. Nepaisant to ar miegate vieni, ar turite antrąją pusę, dvigulės lovos įsigijimas galėtų būti labai praktiškas ir teisingas sprendimas. Jums reikia tokios lovos, kurioje galėtumėte jaustis laisvai ir komfortiškai. Todėl dvigulės lovos pasirinkimas gali užtikrinti labai kokybišką miegą.
- Prieš miegą savęs neblaškykite. Šiandien mus veikia daugybė įvairių dirgiklių, kurie neleidžia susikaupti, nuolatos blaško ir sukelia daugybę įvairių emocijų. Nors dienos bėgyje viso to galime nesureikšminti, artėjant vakarui reikėtų pasirūpinti, kad jūs galėtumėte nusiraminti. Trumpiau tariant, jums reikėtų vengti tokių prietaisų kaip televizorius, kompiuteris ar telefonas. Pastarosios priemonės gali išblaškyti miegą ir neleisti jums ilgai užmigti.
- Neklausykite labai garsios ir trankios muzikos. Jei norite, kad jūsų miegas būtų ramus ir produktyvus, prieš miegą neturėtumėte klausyti labai garsios muzikos, kuri jus išblaškytų ir neleistų atsipalaiduoti.
- Prieš miegą nepersivalgykite. Sutikite, nemaža dalis mūsų prieš miegą esame linkę labai skaniai ir sočiai pavalgyti. Tačiau nors tai gali sukelti trumpalaikį malonumą ir atsipalaidavimą, vis dėlto, tai yra labai neteisingas sprendimas mūsų miego kokybės atžvilgiu. Ne veltui sakoma, kad vakarienė turėtų būti lengvesnė ir paskutinis valgymas neturėtų būti vėliau kaip septintą ar aštuntą valandą vakaro.
- Nuvykite visus rūpesčius į šalį. Dažnai ilgai neužmiegame vien todėl, kad mūsų minčių neapleidžia įvairūs rūpesčiai ir problemos. Tačiau supraskite, kad miegodami jūs nieko negalite pakeisti, todėl nėra jokios priežasties prieš miegą save varginti ir kelti sau papildomą stresą.