LKL krepšinis Lietuvoje

Krepsinis

Ar žinote, ką reiškia trumpinys LKL? Turbūt šis klausimas jus prajuokino, kadangi krepšinis jums yra mėgstamiausia sporto šaka? Ir tiesą sakant, didelė dalis mūsų šalies gyventojų iš tikrųjų krepšinį laiko savo antrąja religija. Ir nors kai kuriems tai gali skambėti kaip hiperbolizavimas, vis dėlto Lietuvoje iki šiol nėra populiaresnės sporto šakos nei krepšinis. Taigi, bene kiekvienas žino, kad LKL reiškia Lietuvos krepšinio lyga.

Šiuo atveju LKL yra pati stipriausia vyrų krepšinio lyga visoje Lietuvoje. Ji buvo įkurta dar 1993 m. Labai įdomu tai, kad iki šiol vieninteliais šio turnyro nugalėtojais yra buvęs tik Kauno „Žalgiris“ ir Vilniaus „Rytas“. Atsižvelgiant į tai, kad Lietuvos krepšinio lyga organizuojama jau ne pirmą dešimtmetį ir šiame turnyre dalyvauja daug krepšinio komandų, minėtas faktas yra labai įspūdingas. Kita vertus, tai labai puikiai parodo, kokio aukšto lygio yra šios dvi krepšinio komandos. Todėl prieš prasidedant kasmetiniam LKL turnyrui paprastai krepšinio sirgaliai pasiskirsto į dvi barikadas – viena serga už Kauno „Žalgirio“ krepšinio komandą, o kiti palaiko Vilniaus „Ryto“ komandą. Kaip bebūtų, abi šios krepšinio komandos yra labai stiprios ir savo sudėtyje turi ne vieną patyrusį krepšininką, galintį nustebinti kiekvienų rungtynių metu.

Žinoma, kadangi tai yra pats svarbiausias Lietuvoje organizuojamas krepšinio turnyras, jis sulaukia ir labai didelio dėmesio. Tai puikiai atspindi tiek suaktyvėjusios lažybos internetu, tiek ir rungtynių žiūrimumas bei parduodamų bilietų į krepšinio rungtynes skaičius. Taip pat vos tik prasideda LKL turnyras, naujienų portaluose reguliariai skelbiama informacija apie būsimas ir jau įvykusias rungtynes, pateikiamos krepšinio sporto šakos apžvalgininkų prognozės ir nuomonės, kalbama apie skirtingų krepšinio komandų sudėtis ir krepšininkų pasiruošimą.

Visa tai labai akivaizdžiai parodo, kokią svarbią vietą lietuvių širdyse užima krepšinio sporto šaka, todėl tikrai nenuostabu, kad kasmet Lietuvos krepšinio lygos rungtynės sulaukia tokio didelio dėmesio. Tuo tarpu, jei ir jūs esate tikrų tikriausi krepšinio mėgėjai, turbūt taip pat jau turite savo mylimą krepšinio komandą, už kurią sirgsite LKL turnyre.