Lanksčios pakuotės: dažniausiai pasirenkamos formos ir jų savybės

Lanksčios pakuotės – sparčiai populiarėjanti pakuočių rūšis, kuri yra spausdinama skaitmeniniu būdu. Lanksčios pakuotės palankiai vertinamos dėl plačių dizainų galimybių ir universalaus panaudojimo. Renkantis lanksčias pakuotes naudinga žinoti, kokios pakuotės kokiems produktams pakuoti yra tinkamiausios. UAB ,,Printela“ specialistai įvardija dažniausiai pasirenkamas lanksčių pakuočių formas, apžvelgia jų savybes bei aptaria panaudojimo galimybes.

2-3 side seal pillow pouches (sachet) iš įvairių medžiagų pagamintos perdirbamos pakuotės

2-3 side seal pillow pouches (sachet)iš įvairių medžiagų pagamintos perdirbamos pakuotės – tai nedideli plokšti maišeliai, kurie paprastai naudojami pavieniams daiktams arba nedidelėms porcijoms pakuoti. Esant poreikiui, produktams pakuoti galima rinktis 2 arba 3 užlydytų kraštinių maišelius. Tokio tipo lanksčios pakuotės tinka įvairiems maisto produktams (pvz.: saldainiams, batonėliams, cukrui, kavai ir kt.) ir ne maisto produktams (pvz.: kosmetinėms servetėlėms ir kt.). Verta paminėti, kad šios lanksčios pakuotės dažnai naudojamos reklaminiams mėginukams pakuoti.

Iš perdirbamų medžiagų pagamintos ekologiškos pakuotės rulonuose (flow pack)

Iš perdirbamų medžiagų pagamintos ekologiškos pakuotės ir kitokios pakuotės rulonuose (angl. flow pack) naudojamos tiek maisto pramonėje (pvz.: sausainiams, saldainiams, traškučiams, šaldytiems ir šviežiems produktams, džiovintiems vaisiams ir kt. produktams pakuoti), tiek ir ne maisto pramonėje (pvz.: muilui, žaislams, kosmetikai ir kt. produkcijai pakuoti). Lanksčios popierinės pakuotės ar kitokios pakuotės rulonuose – tai vienas geriausių pakuočių sprendimų prekių ženklams, turintiems maišelių gamybos įrangą.

UAB ,,Printela“ savo klientams, ieškantiems unikalių, šiuolaikiškų produktų pakavimo sprendimų, siūlo unikalias lanksčias pakuotes rulonuose, kurios pagamintos pasitelkiant inovatyvią HP ,,Smartstream Mosaic“ technologiją. Moderni skaitmeninio spausdinimo technologija suteikia galimybę įgyvendinti begalę pakuočių dizaino variantų. Speciali HP spausdintuvo programa ,,SmartStream Mosaic“ automatiškai generuoja dešimtis, šimtus tūkstančių, milijonus unikalių grafikos variantų.

Stand-up Pouch (Doy Pack) lanksčios pakuotės iš perdirbamo plastiko ir kitų medžiagų

Stand-up Pouch (Doy Pack)(arba kitaip – stovintys maišeliai) lanksčios pakuotės iš perdirbamo plastiko ir kitų standžių medžiagų turi platų dugną, kas suteikia galimybę maišeliui stovėti.

Naudinga žinoti, kad vienas iš didžiausių stovinčių maišelių privalumų – juos galima naudoti vietoje tradicinių sulankstomų kartoninių dėžių ir plastiko/stiklo/skardinių.

Skirtingų formų pakuotės maistui – atitinka reikalavimus, numatytus ES teisės aktuose

Pakuotės maistui gali būti įvairiausių pavidalų: tiek maišelių, tiek paketų ar kt. Tačiau svarbu žinoti, kad bet kokios lanksčios pakuotės maistui turi atitikti reikalavimus, numatytus Europos Sąjungos teisės aktuose. Pakuotės maistui turi ne tik apsaugoti maisto produktus nuo gedimo, įvairių pažeidimų ir aplinkos poveikio, tačiau tuo pačiu būti pagamintos iš sertifikuotų, žmogui ir gamtai nekenkiančių žaliavų.

Inovatyvi spaustuvė UAB ,,Printela“, veikianti Kaune, gamina lanksčias pakuotes maistui ir kitiems gaminiams tik iš patikrintų ir sertifikuotų žaliavų. Visų rūšių pakuotes spaustuvė gamina nuo pradžios iki pabaigos: spausdina, laminuoja, pjauna, formuoja ir, jei reikia, deda vožtuvėlius. UAB ,,Printela“, vienos iš nedaugelio Šiaurės Europoje skaitmeniniu būdu spausdinančios lanksčias pakuotes ir etiketes mažais ir vidutiniais tiražais, gaminamos lanksčios pakuotės atitinka visus ES reglamento dėl plastikinių medžiagų ir gaminių, skirtų liestis su maisto produktais, reikalavimus.