Laidojimo procedūra – nemaloni, bet būtina

paminklaiNors pastaruoju metu labai sparčiai populiarėja kremavimo paslaugos, vis dėlto nemaža dalis žmonių lieka prie senųjų tradicijų ir savo mirusius artimuosius laidoja po žeme. Ir nors puikiai suprantama, kad tendencijos keičiasi ir vartotojų pasirinkimai tampa kitokie – kapavietės ir ant jų stovintys paminklai neabejotinai išliks dar daugybę metų. Juolab, kad visuomet atsiras žmonių, kuriems kremavimo paslaugos neatrodys tinkamas pasirinkimas, todėl jie kur kas mieliau rinksis tradicinį velionio laidojimo būdą.

Taigi, jei ir jums nėra prie širdies velionio kremavimas, nėra ko abejoti, kad kreipsitės į laidojimo namus ir atliksite visus kitus tradiciškai priimtus veiksmus. Jei iki šiol jums to niekuomet nebuvo tekę daryti, tuomet pateiksime kelis patarimus, kurie turėtų palengvinti visą šį procesą. Ką gi, pradėti reikėtų nuo susisiekimo su laidojimo namų darbuotojais.

Dažniausiai velionio giminaičiai kreipiasi į tuos laidojimo namus, kurie yra arčiausiai jų mirusio artimojo gyvenamosios vietos arba šalia kapinių, kuriose jį planuojama laidoti. Įprastai prie didesnių kapinių visuomet galime rasti ir laidojimo namus (tai ypač pastebima didžiuosiuose miestuose, pvz., Vilniuje ir Kaune). Trumpiau tariant, toks vartotojų pasirinkimas gali sutaupyti kur kas daugiau pinigų ir leidžia išvengti pernelyg didelių pastangų skyrimo. Juk tuomet, kai velionio palaikus reikia vežti į kapines, nuo laidojimo namų esančias už ne vieno šimto kilometrų, gali atsirasti labai daug papildomų keblumų – jau nekalbant apie dideles išlaidas.

Pasirinkę laidojimo namus, užsisakykite šarvoji salę. Ją rinkitės atsižvelgdami į laidotuves atkeliausiančių žmonių skaičių. Kadangi įprastai tikslų skaičių nustatyti būna pakankamai sudėtinga, reikėtų užsakyti didesnę salę, tokiu būdu apsidraudžiant ir išvengiant galimos grūsties. Tuomet taip pat svarbu, kad išpirktumėte laidojimui skirtą vietą (jei velionio giminaičiai jau turi vietą pasirinktose kapinėse, to daryti nereikės) ir užsakytumėte kapo kasimo darbus – tai gali padaryti duobkasiai, kuriuos pasiūlys pasirinktų laidojimo namų darbuotojai. Galiausiai, kai laidojimo ceremonija bus baigta, reikės išspręsti ir paminklo įsigijimo klausimą. Nors paminklai nėra statomi iš karto po laidotuvių, į paminkladirbius reikėtų kreiptis anksčiau.

Parašykite komentarą