Kvapai žvakių gamybai: į ką svarbu atkreipti dėmesį renkantis?

Kvapai yra neabejotinai svarbūs žvakių ir kitų aromatinių produktų gamybai. Dėl šios priežasties, renkantis kvapus žvakių gamybai, naudinga žinoti daugiau informacijos apie skirtingas aliejų rūšis. MB ,,Gamtos dovanos“ komanda atkreipia dėmesį į tai, ką naudinga žinoti renkantis.  

Kvapai žvakėms: aromatiniai ar eteriniai aliejai?

Kaip teigiama Nacionalinės žvakių asociacijos apibrėžime, žvakių kvapiosios medžiagos gali būti išgaunamos iš eterinių aliejų arba sintetinių aromatinių aliejų. Klaidinga vyraujanti nuomonė dėl aromatinių aliejų saugos. Kvapiųjų žvakių saugumą patvirtina dešimtmečius atliekami kvapų tyrimai, bandymai, testavimai ir saugaus naudojimo istorija. Nors nėra jokių žinomų pavojų sveikatai, susijusių su kokybiškų kvapiųjų žvakių naudojimu, visuomenėje labai plačiai diskutuojama žmogaus sukurtų aromatinių aliejų ir eterinių bei natūralių aliejų priešprieša.

Natūralūs kvapai ar eteriniai aliejai nebūtinai yra saugesni už žmogaus sukurtus aromatinius aliejus. Iš tiesų, daugelis „natūralių“ medžiagų (pvz.: kamparas, gvazdikėliai, čiobreliai, arbatmedis ir t. t.) yra labai toksiškos žmonėms.

Eteriniai aliejai žvakių gamybai: rinkitės atsakingai

Verta žinoti, kad eteriniai aliejai nėra sukurti žvakių gamybai. Prie aukštesnės temperatūros (daugiau nei 60 °C) jie dega, taip pat jie greičiau išgaruoja, lyginant su aromatiniais aliejais. Todėl pasirinkus gaminti žvakes su eteriniais aliejais, labai svarbu pasirinkti tinkamą vašką ir atsižvelgti į jo lydymosi bei pylimo temperatūras.

Žmogaus sukurti aromatiniai aliejai turi savo paskirtį. Jie specialiai sukurti atsižvelgiant į produktų paskirtis. IFRA sertifikatai nurodo, kur pasirinkti aromatiniai aliejai gali būti naudojami ir koks rekomenduojamas dozavimas. Pasirinkę kokybiškus, specialiai žvakėms sukurtus aromatinius aliejus ne tik pasieksite trokštamą rezultatą – puikią kvapo sklaidą, bet ir galėsite būti tikri dėl jų saugumo.

Be to, žmogaus sukurti ar natūralūs aliejai gali suteikti papildomos naudos, nes iš jų sąmoningai gali būti pašalinami nepageidaujami teršalai. Maždaug 75 % pasaulyje naudojamų kvapiųjų medžiagų yra žmogaus sukurtos.

Aromatiniai aliejai: rinkitės patikimą gamintoją

Šiandien nebeužtenka paminėti, kad kokybiški aromatiniai aliejai yra tie, kurių sudėtyje nėra konservantų, parabenų, ftalatų. Visi aromatiniai aliejai privalo turėti šiuos dokumentus: saugos duomenų lapą (SDL), TDS, IFRA ir alergenų sertifikatus. Aromatiniai aliejai turi atitikti griežtus reikalavimus atsižvelgiant į jų poveikį žmogui ir aplinkai, todėl labai svarbu rinktis patikimą kvapų gamintoją.

MB ,,Gamtos dovanos“ bendradarbiauja su viena didžiausių kvapų gamintojų pasaulyje, siekdami tiekti tik aukščiausios kokybės aromatines medžiagas. Įmonės gamintojas dirba ŽALIOSIOS chemijos principu minimizuodamas kvapų poveikį aplinkai ir apsaugodamas trapias gamtos ekosistemas. Kruopščiai atrinkdamas molekules, šis gamintojas sukuria optimalų produktą, išlaikydamas pusiausvyrą tarp saugumo, kvapo išpildymo ir jo kainos. Gamintojas taip pat išskirtinis tuo, jog nuolat investuoja į naujoves ir technologijas, kurios užtikrina, kad gaminami kvapai – saugūs žmogui ir gamtai. Taigi, ,,Aurae“ internetinės parduotuvės www.aurae.lt asortimente atrinkti aromatiniai aliejai nuo 2010 m. gaminami tik iš biologiškai skaidomų ingredientų.

Vertinant aromatinių aliejų kokybę taip pat labai svarbu atsižvelgti į jų koncentraciją. Verta paminėti, kad ,,Aurae“ aromatinių aliejų sunaudosite ženkliai mažiau ir taip sutaupysite.

Žvakių ir kitų aromatinių produktų gamybai rinkitės tai, kas Jums labiausiai patinka

Žvakių ir kitų produktų gamybai pasirinkite tai, kas Jums labiausiai patinka. Galite naudoti eterinius aliejus ar natūralius aliejus, taip pat pasirinkti kokybiškus aromatinius aliejus.

Natūralūs aliejai ir eteriniai aliejai dažnai turės silpnesnę kvapo sklaidą, nes jų struktūra nėra tokia stabili kaip aromatinių aliejų. Taigi, rinkdamiesi savo kvapus, nepamirškite to ir būtinai ištestuokite produktus bei pasirinkite tinkamas kvapų dozuotes prieš paleisdami produktų gamybą.