Kurioje sklypo vietoje geriausia statyti malkinę?

Malkos ne tik sušildo, bet ir suteikia namams ypatingo jaukumo. Tačiau norint, kad šiluma nesibaigtų reikia pasirūpinti nuolatiniu malkų tiekimu ir tinkamu jų sandėliavimu. Šiame straipsnyje apžvelgsime pagrindinius malkinės naudojimo pranašumus ir dalykus, į kuriuos reikia atsižvelgti prieš ją perkant ir statant.

Malkinės naudojimo privalumai

Pirmasis ir akivaizdžiausias privalumas yra tas, jog malkinė yra vieta, kurioje yra patogu laikyti tam tikrą medienos kiekį, kad jos visada būtų pakankamai, namų šilumai palaikyti. Taip pat turint naminių gyvūnų ar mažų vaikų, būtina medieną laikyti nepasiekiamoje vietoje.

Gera malkinė apsaugos medieną nuo netinkamų orų sąlygų ir kitų elementų. Per daug sušlapusios medienos atsargos degs netinkamai. Ji taip pat gali pradėti pūti, atsirasti pelėsis. Taigi, norint to išvengti malkinė bus geriausia investicija.

Į ką atsižvelgi prieš perkant malkinę?

  • Dydis

Pirmiausia reikėtų apsvarstyti, koks malkų kiekis bus laikomas, siekiant efektyviai apšildyti namus. Nuo to priklausys ir planuojamos įsigyti malkinės dydis. Dažniausiai pasirenkama yra nei per maža, nei per didelė – vidutinio dydžio malkinė.

  • Vieta

Kadangi malkos gali būti užpultos skruzdžių ar kenkėjų, malkų stelažas turėtų būti pastatytas šiek tiek atokiau nuo gyvenamojo namo, kad į pastatą nepatektų vabzdžių. Tam puikiai tinka sodas ar galinė kiemo dalis. Malkinė turi būti pakelta šiek tiek aukščiau, siekiant malkas apsaugoti nuo rasos ir lietaus.

  • Medžiaga

Dvi pagrindinės medžiagų rūšys iš kurių statomos malkinės – mediena arba metalas. O tinkamiausia medžiaga konkrečiam atvejui priklausys nuo daugelio dalykų. Medinės malkinės yra patvariausios bei estetiškai patraukliausios, tačiau mediena reikalauja daugiau priežiūros. Kita vertus, metalinėms konstrukcijoms priežiūros nereikia, jos yra patvarios, tačiau kartu ir brangesnės.