Kur ieškoti lempučių automobiliui?

Suprantama, kad kuo dažniau naudosite įvairius savo automobilio žibintus, tuo greičiau turėsite pakeisti lemputes. Pavyzdžiui, jei visada važiuojate su įjungtais priekiniais žibintais, galite tikėtis, kad priekinių žibintų lemputės perdegs greičiau, nei jei važiuodami naktį jas įjungsite tik retkarčiais. Jei nevairuojate arba dažnai nenaudojate priekinių žibintų, tai gali trukti keletą metų, kol reikės pakeisti.

Lemputės tipas taip pat turi įtakos. Rinkoje yra keletas skirtingų prekių ženklų ir stilių, tačiau dauguma jų gali būti suskirstyti į tris tipus: halogenines ir ksenonines lemputes bei šviesos diodus. Paprastai tariant, halogeną reikia keisti dažniausiai, kol šviesos diodai tarnauja ilgiausiai. Tačiau kiekviena rūšis turi savo privalumų ir trūkumų.

Pavyzdžiui, halogeniniai priekiniai žibintai neturėtų tarnauti tiek ilgai, kiek ksenoniniai didelio intensyvumo išlydžio žibintai, nors pastarieji yra daug brangesni. Halogeniniai žibintai yra populiariausias priekinių žibintų tipas rinkoje, nors juos reikia pakeisti greičiau. Gamintojui jie yra nebrangūs ir yra pats prieinamiausias priekinių žibintų pasirinkimas. Halogeninėse lemputėse yra halogeninių dujų – volframo siūlas. Kai įjungiate priekinius žibintus ir elektra pasiekia kaitinimo siūlą, halogeninės dujos įkaista, todėl volframas švyti. Halogeninės lemputės skleidžia šiltą, gelsvą šviesą. Nors halogeninės lemputės gali būti gana ryškios, jos neskleidžia baltos šviesos, kurią galite matyti iš kitų kelyje važiuojančių transporto priemonių priekinių žibintų. Nors tai yra pigiausias lemputės pakeitimo variantas, poreikis dažnai keisti halogenines lemputes gali sunaudoti jūsų santaupas.

Jei ieškote ryškios, baltos šviesos ir ilgesnės eksploatacijos trukmės, galbūt norėsite pasirinkti ksenoną. Ksenoniniai žibintai tampa vis labiau paplitę ir skleidžia baltą šviesą, kuri gerai apšviečia kelią. Šie priekiniai žibintai yra brangesni, tačiau jie tarnauja žymiai ilgiau nei halogeniniai žibintai. Vienintelis trūkumas yra tas, kad užvedant automobilį ir įjungiant priekinius žibintus, ksenoninės lemputės pasiekia visą savo ryškumą per kelias minutes.

Užsukite į partecha.lt ir išsirinksite jums tinkamas lemputes automobiliui.