Kur ieškoti kokybiškų batų bėgimui?

Pasaulinė pandemija mums parodė, kad labai svarbu yra rūpintis ne tik savo emocine būsena, bet ir fizine sveikata. Todėl daugelis pradėjo sportuoti namų sąlygomis ir bėgioti. Nereikia daug įrodinėti, kokia yra bėgimo nauda, nes tie kurie reguliariai bėgioja jaučiasi energingesni, žvalesni ir rečiau serga viršutinio kvėpavimo ligomis. Tačiau tam, kad šis užsiėmimas būtų malonus ir nepatirtumėte netikėtų traumų, rekomenduojama tinkamai jam pasiruošti, įsigijus ne tik patogią aprangą, bet ir sportinius batelius, skirtus bėgimui. Tad į ką reiktų atkreipti savo dėmesį, renkantis bėgimo batus?

Pirmas dalykas, ką rekomenduoja dauguma bėgimo entuziastų, tai bėgimo batų svoris ir patogumas. Bato padas turėtų būti lankstus, nestoras, bet tuo pačiu neslidus. Labai svarbu, kad vidinis padas būtų su tam tikrais paminkštinimais, atitinkančiais jūsų pėdos anatominę struktūrą, kad pėda būtų stabili ir gerai amortizuotų, tiek įsibėgėjant, greitėjant, tiek stabdant save prie finišo tiesiosios. Tai labai svarbu, nes paminkštinimas padeda sumažinti apkrovas nuo kojų sąnarių, kas ypač aktualu vyresnio amžiaus ir didesnį svorį turintiems žmonėms. Dar labai svarbu, kad batai būtų pagaminti iš patvarių, tačiau orui pralaidžių medžiagų, nes bėgant kojos yra linkusios prakaituoti.

Kitas ne mažiau svarbus dalykas – tinkamas bėgimo batų dydis, batai turėtų būti nei per maži, nei per dideli. Tad geriausia juos rinktis, mūvint sportines, bėgimui skirtas kojines, kad galėtumėte kuo tiksliau išsirinkti jums idealiai tinkantį dydį. Nepamirškite, kad šiltuoju metų laiku, koja yra linkusi tinti ir tuomet jums gali prireikti didesnio dydžio batų. Tad svarbu, kad kojų pirštai bėgimo batuose galėtų laisvai judėti. Taip pat ir užkulnis turėtų būti patogūs ir netrinti.

Didelį kokybiškų bėgimo batų pasirinkimą, galite rasti paspaudus nuorodą: https://www.sport4u.lt/gamintojai/nike/sportiniai-bateliai-nike.