Kuo ypatingi aliuminio lakštai?

Aliuminio lakštai, taip pat žinomi kaip aliuminio plokštės, yra pagrindinio neapdoroto aliuminio, kuris aukštu slėgiu presuojamas ir susukamas į plokščių formą, rezultatas. Aliuminio lakštai būdingi pagaminti taip, kad būtų labai ploni ir lengvi, tačiau pakankamai tvirti, kad būtų itin universalūs, kartu lengvai montuojami ir prižiūrimi. Aliuminis taip pat gali pasigirti daugybe kitų unikalių ir naudingų savybių, dėl kurių šiandien jis labai plačiai naudojamas įvairiose pramonės, žemės ūkio, namų statybos ir gamybos srityse. Įvairios papildomos aliuminio lakštų dangos gali padėti sukurti ilgalaikę medžiagą, skirtą naudoti lauko sąlygomis ar kitokioje sudėtingoje aplinkoje, pavyzdžiui, išorės apdailai. Dėl ypač lengvo labai plono aliuminio lakšto, jis idealiai tinka naudoti gėrimų skardinėse, maisto induose ir kituose kasdieniuose gaminiuose, tinkamuose dideliems kiekiams laikyti, transportuoti ir mažmeninei prekybai. Paviršiaus matmenys ir storis yra pagrindiniai veiksniai, į kuriuos reikia atsižvelgti nagrinėjant aliuminio lakštų pirkimo  galimybes. Pavyzdžiui, anoduoti aliuminio lakštai gali užtikrinti tvirtą apsaugą nuo korozijos ir estetiškesnį išorinį paviršių, o neapdoroti arba nebaigti lakštai gali būti padengti arba apsaugoti įvairiais kitais būdais, kai bus baigtas pirminis formavimas ir gamyba. Tinka naudoti su kniedėmis ir plokščių tvirtinimo detalėmis, taip pat suvirinimo tikslais.

Aliuminio lakštų tipai

Šiandieninėje rinkoje galima įsigyti daugybę aliuminio lakštų tipų. Trumpai apžvelgsime kai kuriuos įprastesnius aliuminio lakštų gaminius, kuriuos galite gauti iš įvairių tiekėjų ir gamintojų. Pirmasis tipas tai perforuoti aliuminio lakštai.

Perforuotas aliuminio lakštas arba plokštės taip pat naudojamas scenarijuose, kai jis pasirenkamas daugiausia dėl estetinių savybių – tai ypač būdinga vidaus ir išorės projektavimo darbuose, pavyzdžiui, statant įvairias grindis, lubas, ekranus, skėčius nuo saulės ir kitus architektūrinius ar dekoratyvinius objektus. Kiti tipiški pritaikymai gali būti maisto pramonėje, gamyklose ar laboratorijose, kur pramoninėse plovimo ir džiovinimo stotyse jis plačiai naudojamas šliuzo, drenažo ir surinkimo funkcijas.

Netolygūs aliuminio lakštai

Aliumininės languotos plokštės yra lakštinio metalo plokštės, kurių vienoje pusėje yra iškilūs  ženklai (išvirkštinė pusė netekstūruota), suformuojant iškilų raštą, kuris paprastai įspaustas iki maždaug 1,5 mm aukščio. Įvairiai žinomos kaip šaškinės plokštės, protektoriaus plokštės, 5 strypų lakštai arba tvirtos grindų plokštės, dažniausiai jos gaminamos iš aliuminio, nors parduodamos ir plieninės versijos.

Anoduoti aliuminio lakštai

Anodavimas yra elektrocheminis procesas, naudojamas padidinti oksido sluoksnio storį ant metalo paviršiaus. Anoduoti aliuminio lakštai ne tik padidina atsparumą korozijai ir nusidėvėjimui, bet ir gali gruntuoti plokštes, kad geriau sukibtų su dažais, plėvelėmis, klijais ir kitais gaminiais. Anoduoti metalai dažniausiai pavaizduoti labai spalvotais aliuminio lakštais.