Krovinių gabenimas kelių transportu į Švediją – ką reikia žinoti

Skandinavijos šalys visuomet buvo patrauklios prekybai, todėl Lietuvoje vyksta intensyvūs logistikos srautai į Švediją, Suomiją, Daniją ir Norvegiją. Tačiau ypač aktyviai verslas yra vykdomas su Švedija, kuri yra patraukli dėl savo geografinės padėties, nes krovinių gabenimui tai itin svarbus kriterijus. Kiekviena logistikos kompanija siekia, kad įvairūs kroviniai būtų nugabenti kuo greičiau už kuo mažesnes sąnaudas.

Keliaujant į Švediją ar iš jos galima rinktis tiesioginį jūrinį keltą Klaipėdos jūrų uoste arba keliauti tranzitu per Latviją. Tada galima toliau patogiai keliauti sausumos keliais. Keltai kursuoja visą parą palankiu grafiku, tad galima suplanuoti optimalų krovinio maršrutą, kad būtų kuo mažiau poreikio daryti sustojimus ir keliauti be prastovų, dėl eismo trukdžių. Be to, daugumai vairuotojų keliauti jūriniu keltu yra labai patogu, nes perkant kelto bilietą į kainą jau yra įskaičiuota patogi kajutė ir maitinimas.

Keltais galima plukdyti tiek pilnus, tiek dalinius krovinius. Taip pat galima ir paslauga kuomet galima specialiai organizuoti negabaritinių krovinių gabenimą, pervežti gyvūnus, pavojingus ar skubius krovinius. Taip pat vežami ir specialūs kroviniai, kuriems yra taikomi specifiniai temperatūros režimo reikalavimai ar specialus transportavimas, pvz. pervežant medikamentus ar farmacinius produktus. Tačiau reiktų atkreipti dėmesį į tai, kad dėl galimų meteorologinių oro sąlygų gali keistis keltų grafikai ir galimi vėlavimai, tad reiktų visada turėti laiko rezervą, nes gali nutikti bet kokio pobūdžio „force majore“. Tokiu atveju numatomas krovinio draudimas, kuriuo yra įsipareigojama padengti visus galimus nuostolius. Tačiau visais atvejais šiuo būdu gabenami kroviniai pristatomi „nuo durų iki durų“, kas yra patogu ir pakankamai greita.