Kokios atgalinės nuorodos geriausiai tinka SEO optimizacijai

SEO ekspertai sutaria vieningai – atgalinių nuorodų reikia kiekvienam puslapiui, kad iškiltų paieškoje pagal tam tikrus raktinius žodžius. Bet kokios turi būti tos nuorodos, kad Google jas tinkamai vertintų ir keltų puslapį aukštyn, ne žemyn? Apie tai papasakojo SEO specialistai iš skaitmeninės rinkodaros agentūros „Taurus Media“.

Nuorodos iš turinio – vertingesnės, nei iš puslapio pakraščių

Daugybė tyrimų, atliktų SEO ekspertų visame pasaulyje parodė, kad nuorodos iš susijusio turinio vertinamos geriau, nei nuorodos, kurios yra įdėtos puslapio pakraščiuose. Pakraščiai yra turima omenyje dešinysis arba kairysis meniu stulpelis (sidebar), poraštė (footer) ir antraštė (header). Turinys yra centrinėje dalyje esantis tekstas, kuriame ir turėtų būti dedama vertinga nuoroda. Nesakome, kad ir pakraščiuose nuoroda neturi vertės. Ji vertinga, tačiau mažiau.

Nuorodos aukščiau tekste

Tyrimai rodo, kad nuorodos, esančios puslapio viršuje yra vertinamos labiau, nei nuorodos puslapio apačioje. Turima omenyje, turinyje įterptos nuorodos.

Nuorodos su tiksliais tekstiniais raktiniais žodžiais – vertingiausios

Nuorodos yra trijų rūšių:

  1. Paprastos nuorodos, pavyzdžiui jusupuslapis.lt/paslauga .
  2. Tekstinės nuorodos ant bendrinių žodžių, pavyzdžiui, „spausk čia“, „plačiau“, „skaityk toliau“, „šiame puslapyje“ ir t.t.
  3. Nuorodos ant tikslesnių raktinių žodžių, pavyzdžiui „buhalterinės apskaitos paslaugos“, „įrankių el. parduotuvė“, „kreditai internetu“ ir t.t.

Nustatyta, kad vertingiausios yra ant tikslių raktinių žodžių esančios nuorodos. Bet nereiktų su jomis persistengti. Dėl to rekomenduojama dalį nuorodų daryti su paprastomis nuorodomis, dalį – su bendrinėmis tekstinėmis nuorodomis. Koks tai turėtų būti idealus santykis? SEO specialistai nesutaria, tad iš skirtingų žmonių išgirsite skirtingas nuomones.

Nuorodos iš skirtingų domenų

Vertingiausios nuorodos yra skirtinguose domenuose. Tai reiškia, kad geriau turėkite po vieną nuorodą iš 50 skirtingų domenų, nei iš šimtus nuorodų iš tų pačių 5 puslapių. Nors yra nuomonių, kad dar reiktų atsižvelgti ir su kokiu raktiniu žodžiu tas nuorodas gaunate. SEO specialistai mano, kad vertinga nuoroda tame pačiame puslapyje gali būti ir tuo atveju, jei ji yra su skirtingais raktiniais žodžiais ir veda į skirtingą nukreipimo puslapį.

Nuorodos iš susijusio turinio

Ar minėjome, kad nuoroda turėtų būti iš susijusio turinio pagal temą? Taip, temiškai susiję puslapiai suteikia daugiau vertės jūsų nuorodai. Tai reiškia, kad jei reikia nuorodos į autoserviso puslapį, vertingesnė nuoroda bus iš automobilizmo puslapio, nei mados ir stiliaus leidinio. Kita problema, kaip tokias nuorodas gauti mažose rinkose, kaip Lietuvos, kur nedaug puslapių yra su tam tikra tematika.

Nuorodos iš atnaujinamų puslapių

Nustatyta, kad nuorodos iš senų puslapių, kuriuose turinys neatnaujinamas kelerius metus arba atnaujinamas labai retai, nėra tokios vertingos, kaip iš puslapių kurie atnaujinami dažnai – kartais net po kelis kartus per dieną.

Nuorodos į prastus puslapius mažina gerų nuorodų vertę

Kai ieškote nuorodos iš tam tikro puslapio, paanalizuokite, kur dar veda tame pačiame puslapyje esančios nuorodos. Jei į autoritetingus puslapius, pavyzdžiui, Google, Wikipedia ar tą patį Delfi.lt, tai greičiausiai jūsų nuoroda atsidūrusi netoliese, bus vertinama kur kas geriau, nei įprastai. Bet jei šalimais yra nuorodos į lošimų svetaines, XXX pažintis ar puslapius suaugusiems, paprastai negalintiems pasigirti dideliu autoritetu, jūsų nuorodos vertė gali būti sumažinta. Stebėkite nuorodų kaimynystę, nes tai svarbu.

„Nofollow“ nuorodos irgi turi vertę

Atributas „nofollow“ yra dedamas ant nuorodos siekiant sumažinti išeinančių nuorodų skaičių ir vertę. Nepaisant to, Google robotai vis tiek tokias nuorodas fiksuoja ir suteikia vertę. Bet vertė yra tik tada, kai „nofollow“ nuoroda atsiduria didelį autoritetą turinčiame puslapyje. Žemo autoriteto puslapyje esanti „nofollow“ nuoroda nėra labai vertinga, tačiau ne nematoma iš viso.

Reziumuojame. Nuorodos į jūsų puslapį turi būti iš autoritetingų, nuolatos atnaujinamų puslapių, nebijančių vesti nuorodas į autoritetingus puslapius. Geriausia nuorodas publikuoti straipsniuose, kurie būtų ta pačia tema, kokią turi ir jūsų puslapis. Nuoroda turėtų būti ant raktinio žodžio, bendrinio žodžio ar tiesiog nuorodos teksto.

Sėkmės renkant kokybiškas atgalines nuorodas!