KOKIE VONIOS KAMBARIO PRAUSTUVAI YRA PRAKTIŠKIAUSI?

Jei jums norisi, kad vonios kambarys visada atrodytų gražiai ir į jį būtų malonu užsukti, reikia pasistengti, kad čia ne tik puikiai tarpusavyje derėtų visos spalvos, būtų nepriekaištingai šviesu, bet ir aplinką puoštų praktiškas ir tuo pačiu išvaizdus vonios praustuvas, nes jis yra skirtas ne vien prausimuisi, bet ir tam, kad jis taptų išraiškingu šios patalpos akcentu.

Iš kokių medžiagų būna gaminami vonios praustuvai?

Įspūdingiausiai atrodo tie vonios kambario praustuvai, kurie būna pagaminti iš marmuro, granito arba akmens masės, nes jie garsėja ne tik savo tvirtumu, bet ir išskirtinėmis, dėmesį patraukiančiomis formomis, galinčiomis pastebimai pagyvinti vonios kambario aplinką. Tiesa, ne ką prasčiau šioje patalpoje atrodo ir iš plieno pagamintos praustuvės. Jos irgi idealiai derinasi prie kitų vonios kambario aksesuarų. Tad reikia turėti lakią vaizduotę ir nevengti išmoningumo kuriant bendrą vonios interjerą.

Į ką dar vertėtų atkreipti dėmesį prie įsigyjant praustuvą jūsų vonios kambariui?

Vienas iš svarbesnių dalykų yra dėmesio atkreipimas į praustuvų išmatavimus. Kai renkatės praustuvą voniai, būtinai įvertinkite jo plotą, kad jis neužgriozdintų jūsų vonios kambario ir būtų kuo kompaktiškesnis. Apgalvokite, koks praustuvo aukštis jums bus pats patogiausias, ar bus patogu prie jo praustis. Taip pat pasistenkite apskaičiuoti būsimus atstumus nuo praustuvo iki sienų, dušinės bei kitų vonios įrenginių, nes iš to jus galėsite nuspręsti, kokios rūšies praustuvas jums bus pats geriausias – statomas ant viršaus, įleidžiamas į vonios spintelę ar pritaisomas iš apačios. Patogesni yra įleidžiami vonios praustuvai, nes juos lengviau prižiūrėti ir taip palaikyti švarą.

Kaip montuoti vonios praustuvą?

Kai jau išsirinkote voniai praustuvą, pasidomėkite kur geriausiai jį montuoti, kad prie jo sėkmingai pavyktų dar sumontuoti vandens maišytuvą, nuotekų nubėgimo sistemą. Taip pat būtina pasirūpinti įleidžiamo vonios praustuvo sandarumu, kad niekur iš jo nepratekėtų vanduo, kas padėtų garantuoti, kad vonios kambario baldų nepažeistų pelėsis, aplinkui nesikauptų  drėgmė ar kokie nors pavojingi mikroorganizmai, kurie vėliau galėtų sukelti pavojingas ligas.