Kodėl veido odos priežiūroje naudinga naudoti hialurono rūgštį

Hialurono rugstis

Hialurono rūgštį jau senokai pamėgę odos priežiūros priemonių gamintojai ir savo odos būklę puoselėjantys vartotojai. O viena iš pagrindinių priežasčių yra hialurono rūgšties gebėjimas išlaikyti 1 000 kartų daugiau vandens nei hialurono rūgšties svoris, todėl ji yra tikrai nepakeičiamas pagalbininkas drėkinant veido odą. Jeigu į savo kasdienę veido odos priežiūrą dar nebuvote įtraukę hialurono rūgšties, siūlome susipažinti su jos nauda.

Hialurono rūgšties privalumai

Hialurono rūgštis turi daugybę privalumų, dėl kurių ją labai rekomenduojama ir vertą naudoti kasdienėje veido odos priežiūroje.

Drėkina odą

Hialurono rūgštis vandenyje gali išlaikyti iki 1 000 kartų didesnę molekulinę masę. Tai didelė atgaiva jūsų odai. Dėl tokio efekto hialurono rūgštis idealiai tinka sausai ar dehidratuotai veido odai. Gavusi papildomą drėkinimą oda darosi itin švelni ir elastinga.

Jei ieškote produkto, padedančio kovoti su odos sausumu, ieškokite veiksmingų hialurono rūgšties kremų ar serumų, kuriuose šios sudedamosios dalies koncentracija yra apie 1–2 %. Ją galima vartoti ir kaip maisto papildą, norint padidinti odos drėkinimą iš vidaus.

Padeda išvengti raukšlių atsiradimo

Hialurono rūgštis ne tik skatina odos drėkinimą, bet ir padeda išvengti smulkių linijų ir raukšlelių formavimosi. Taip yra todėl, kad ji palaiko kolageno – baltymo, nuo kurio priklauso odos struktūra ir stangrumas – gamybą.

Ši rūgštis tinka tais atvejais, kai po akimis atsiranda maišeliai ir oda praranda stangrumą. Pripildyta natūralios drėgmės oda darosi stangresnė. Hialurono rūgštis koreguoja veido kontūrus, todėl veidas atrodo jaunatviškesnis.

Jei nerimaujate dėl raukšlių, ieškokite hialurono rūgšties serumo arba kremo su antioksidantais, pavyzdžiui, vitaminais C arba E. Šios maistinės medžiagos padeda apsaugoti odą nuo laisvųjų radikalų daromos žalos, kuri gali sukelti ankstyvą senėjimą.

Stiprina odos barjerą

Odos barjeras – tai viršutinis odos sluoksnis, kuris veikia tarsi skydas, apsaugantis švelnius vidinius sluoksnius nuo aplinkos veiksnių, tokių kaip tarša ir žalingi UV spinduliai. Sveikas odos barjeras yra labai svarbus tam, kad oda išliktų tinkamai sudrėkinta, elastinga ir skaisti.

Hialurono rūgštis padeda sustiprinti odos barjerą, didindama lipidų – natūraliai odoje esančių riebalų – gamybą. Šis poveikis padeda išlaikyti drėgmę ir apsaugo odą nuo žalingų aplinkos veiksnių.

Kai odos barjeras dar labiau sustiprinamas ir apsaugomas hialurono rūgštimi, oda gali geriau atsispirti aplinkos veiksniams ir teršalams, kurie gali būti odos ankstyvo senėjimo priežastimi. Tokiu būdu sustiprintai odai nereikia kovoja su šiais teršalais, todėl ji ilgiau išlieka jaunatviška ir sveika.

Jei ieškote veido kremo su hialurono rūgštimi, papildomai stiprinančio odos barjerą, ieškokite tokio, kurio sudėtyje yra keramidų. Keramidai yra lipidai, kurie padeda sustiprinti odos barjerą, todėl jis tampa atsparesnis žalingiems aplinkos poveikiams.

Stabdo odos senėjimą

Hialurono rūgštis dažnai naudojama kaip senėjimą stabdanti priemonės, nes ji gerina odos drėkinimą, mažina raukšles ir stangrina odą. Jei ieškote produkto, kuris padėtų suteikti odai jaunatviškesnę išvaizdą, ieškokite tokio, kurio sudėtyje yra hialurono rūgšties.

Hialuronas taip pat apsaugo odą nuo laisvųjų radikalų, kurie sukelia ląstelių pažeidimus ir ankstyvą senėjimą. Dėl šios priežasties hialurono rūgštis dažnai naudojama kartu su kitomis senėjimą stabdančiomis sudedamosiomis dalimis, pavyzdžiui, vitaminu C arba retinoliu.

Gerina odos tekstūrą

Hialurono rūgštis taip pat gali pagerinti bendrą odos tekstūrą, nes slopina uždegimus ir išlygina nelygumus. Jei oda sausa ir pleiskanojanti, hialurono rūgšties drėkinamasis kremas gali padėti švelniai ją sudrėkinti ir nušveisti.

Kai epidermis yra apsaugotas ir sudrėkintas, aktyviau formuojasi naujos odos ląstelės. Kadangi odai nereikia pačiai kovoti su išsausėjimu, ji gali koncentruotis į sveikų odos ląstelių gamybą.

Hialurono rūgštis skatina ląstelių regeneracijos procesus, todėl padeda mažinti senatvines dėmes ir odos spalvos pakitimus bei stabdo jų atsiradimą.

Greitina žaizdų gijimą

Hialurono rūgštis spartina odos žaizdelių gijimą, malšindama uždegimus ir skatindama ląstelių regeneraciją. Dėl to ji puikiai tinka tiems, kurių odoje yra randų nuo spuogų ar kitų pažeidimų.

Puikiai tinka jautriai odai

Jei turite jautrią odą, hialurono rūgštis jums puikiai tiks dėl švelnaus ir raminančio poveikio. Šis ingredientas nedirgina odos ir nesukelia paraudimų ar uždegimų. Hialurono rūgštis dažnai naudojama gydyti tokioms odos ligoms kaip egzema ir psoriazė, nes mažina uždegimus.

Daugiau apie hialurono rūgštį skaitykite: https://www.chalure.lt/blogs/straipsniai/hialurono-rugstis-optimalu-odos-drekinima-uztikrinantis-ingredientas