Uždaras žiedo modelis, neturintis nei pradžios, nei pabaigos, simbolizuoja begalybę, vienybę ir amžiną meilę, būtent dėl šios priežasties tokio tipo papuošalai tapo neatskiriamu visų jaunavedžių atributu. Nedaugelis būsimų jaunavedžių žino, kad vestuviniai žiedai skiriasi ne tik dizainu, profiliu ir metalu, bet ir tinkamumu, bei patogumu.
Pagalvokite apie jums tinkantį žiedų stilių ir spalvą. Ar vestuvinis žiedas turėtų būti kuklus ir subtilus? Ar jums labiau patinka vestuviniai papuošalai, pritraukiantys dėmesį, gausiai dekoruoti raštais ir brangakmeniais. Be estetinės funkcijos, vestuviniai žiedai turėtų būti patogūs, praktiški ir patvarūs. Vestuviniai papuošalai lydės jus kasdien ir neturi trukdyti jūsų kasdieninei veiklai. Viena iš naujausių papuošalų tendencijų Europos mados pasaulyje, vadinamieji klasikiniai žiedai su komforto zona vis labiau populiarėja ir Lietuvoje.
Dėl mažesnio žiedo kontaktinio ploto su pirštu palyginti su žiedais be komforto zonos, jie nespaudžia piršto ir sumažina trinties riziką, kuri gali atsirasti, pavyzdžiui, karštu oru ar padidėjus fiziniam krūviui. Oda po tokiu žiedu prakaituoja kur kas mažiau. Oro kondicionavimo efektas po vestuviniu žiedu, kurį suteikia lęšis, ypač juntamas įsigijus sunkesnius ir platesnius žiedus, dėl to, kad lęšinio žiedo kraštai nesiliečia su oda, gali susidaryti įspūdis, kad žiedas ant piršto praktiškai nejaučiamas. Kitas šio tipo vestuvinių žiedų pranašumas yra lengvesnis jų užsidėjimas ir nusiėmimas, palyginti su vestuviniais žiedais, su plokščiu vidiniu profiliu.Tai ypač svarbu žmonėms, kuriems patinusios rankos, o papuošalų nusiėmimas dažnai yra skausmingas. Žmonės, linkę į alergiją tauriesiems metalams, taip pat turėtų rinktis vestuvinius žiedus su komforto zona, nes mažesnis žiedo kontaktinis paviršius su oda sumažina nepageidaujamų alerginių reakcijų riziką.
Visai nereiškia, kad žiedai be komforto zonos yra prastesni. Tiesiog kai kuriais atvejais dėvėjimo patogumas yra mažesnis.