Kai TV programoje parašyta, kad vakare bus rodomos krepšinio rungtynės, kur mūsų šalies rinktinė kausis prieš kitą komandą, rungtynių labai laukiame. Krepšinis tiesiogiai įkaitina atmosferą, vienija šalį, netgi atskleidžia sirgalių matematinius sugebėjimus.
Visiems aišku, kad krepšinio žaidimą laimi ta komanda, kuri po keturių kėlinių yra surinkusi daugiau taškų. Būna ir taiklių metimų, ir kamuolio lėkimų pro šalį. Būna ir įspūdingų tritaškių, ir neapskaičiuotų metimų. Situacijų pasitaiko įvairių. Pavyzdžiui, žaidžia A ir B komanda. Pirmoji po dviejų kėlinių gali turėti dvidešimties taškų persvarą, bet niekas negarantuoja, kad tokią persvarą pavyks išlaikyti iki galo. Kai kada visus kėlinius žaidimas vyksta taškas į tašką. Kartais prireikia net pratęsimo.
Iš viso to, kas čia paminėta, galima klausti, kas yra svarbiau – eiga ar rezultatas. Tai vėlgi priklauso nuo konkrečios situacijos. Sakykim, per TV po valandos bus rodomas krepšinis tiesiogiai ir norėtumėte, kad laimėtų jums patinkanti komanda. Žaidimo pradžia gali nulemti, ar įdomiau bus eiga, ar pabaiga. Jei nuo pat pirmųjų minučių komandos grumiasi dėl kiekvieno taško, atsiranda didelė intriga. Nežinia, kas laimės. Bet jeigu jūsų palaikoma komanda niekaip nepaveja varžovų, nuotaika kiek kitokia, pergalė atrodo sunkiai pasiekiama.
Žiūrovus prie ekranų labiausiai prikausto toks žaidimas, kai komandos laikomos lygiavertėmis. Tada niekas nežino, kaip susiklostys kėliniai. Neaišku, kas švęs pergalę, o kas turės aptarti klaidas ir pralaimėjimo priežastis (apie klaidas neišvengiamai diskutuos ir laimėtojai, nes vargu ar per visus kėlinius pavyktų susiturėti nuo netikslumų).
Krepšinis – tarsi pirkinys, kuris, kol dar neįsigytas, yra svajonių objektas. Be to, jei ne eigos įdomumas, niekas net nesirūpintų, ar aplankys pergalės džiaugsmas, ar pralaimėjimo kartėlis. Taigi, žmones domina ir krepšinis tiesiogiai per televiziją ar online, ir tai, kokiu rezultatu jis baigsis.