Kam reikalingi pneumatikos komponentai?

Šiuo metu skirtingų sričių gamybos pramonė ir ne tik, neįsivaizduojama be automatikos įrenginių. Šie įrenginiai jau seniai sėkmingai pakeitė didelę dalį žmogiškųjų išteklių ir padidino gaminamos produkcijos ar tam tikrų paslaugų pajėgumus bei kokybę. Automatiniai, elektroniniai prietaisai – ne vieninteliai naudojami įrenginių gamyboje. Juose gausu ir pneumatinių bei hidraulinių komponentų, ir kiekvienas iš jų atlieka skirtingas funkcijas.

Pneumatinių komponentų pagalba suspausto oro energija yra pakeičiama mechaniniu judesiu. Šie komponentai naudojami kiekvienoje gamykloje, kurioje veikia inžineriniai įrengimai. Pneumatikos komponentus apima pneumatinės pavaros, pneumatinių sistemų jungtys ir sąsajos, slopintuvai, skirstytuvai, indikatoriai ir kiti komponentai bei jų priedai. Kai kurie iš šių komponentų, priklausomai nuo gamintojo, gali būti užsakomi atsižvelgiant į individualius išmatavimus. Apie visa tai čia galite rasti daugiau informacijos.

Šie komponentai taip pat plačiai naudojami robotų kūrime, kuriuose gausu įvairių pavarų. Viena iš pagrindinių pavaros valdymo dalių – tai judesio šaltinis, dar kitaip variklis, kuris gali būti pneumatinis, hidraulinis arba elektrinis. Kiekvieno technologinio įrenginio ar roboto technologines galimybes lemia tam tikri parametrai, kaip keliamoji galia, judrumas, mobilumas greitaveika ir pan.

Pneumatinės sistemos ir įrenginiai, lyginant su hidrauliniais, yra pigesni, o jų priežiūra paprastesnė. Pneumatika pasižymi itin aukštu patikimumu, patvarumu ir paprasta konstrukcija. Šios sistemos visiškai neteršia nei gaminamos produkcijos, nei aplinkos, yra saugios ir greitaeigės.

Įvairūs pneumatiniai komponentai ne tik gamyboje, bet ir pakavimo srityje, medžiagų, gaminių tiekime, rūšiavime, presavime ir kitose operacijose. Taip pat durų bei rampų nuleidimo funkcijoms ir kontrolei, gręžimui, tekinimui, frezavimui ir kitoms funkcijoms. Šių komponentų privalumas yra tai, kad naudojamas suspaustas oras, kurio ištekliai yra neriboti, o panaudotas oras išlieka švarus.