Kaip vykdoma verslo duomenų analitika?

Verslo analitika, duomenų valdymo sprendimas ir verslo žvalgybos pogrupis, reiškia tokių metodikų kaip duomenų gavybos, nuspėjamosios analizės ir statistinės analizės naudojimą, siekiant analizuoti ir paversti duomenis naudinga informacija, nustatyti ir numatyti tendencijas bei rezultatus ir galiausiai protingesni, duomenimis pagrįsti verslo sprendimai.

Pagrindiniai įprastos verslo analizės informacijos suvestinės komponentai yra šie:

Duomenų apibendrinimas. Prieš analizę duomenys turi būti renkami, tvarkomi ir filtruojami naudojant savanoriškus duomenis arba operacijų įrašus.

Duomenų gavyba. Verslo analizės duomenų gavyba rūšiuoja didelius duomenų rinkinius, naudodama duomenų bazes, statistiką ir mašininį mokymąsi, kad nustatytų tendencijas ir užmegztų ryšius.

Susiejimas ir sekos identifikavimas. Nuspėjamų veiksmų, atliekamų kartu su kitais veiksmais arba nuosekliai, identifikavimas.

Teksto gavyba. Tiria ir tvarko didelius, nestruktūrizuotus teksto duomenų rinkinius, kad būtų galima atlikti kokybinę ir kiekybinę analizę.

Prognozavimas. Analizuoja istorinius konkretaus laikotarpio duomenis, kad būtų galima atlikti pagrįstus įvertinimus, kurie būtų nuspėjami nustatant būsimus įvykius ar elgesį.

Nuspėjamoji analizė. Nuspėjamoji verslo analizė naudoja įvairius statistinius metodus, kad sukurtų nuspėjamuosius modelius, kurie išgauna informaciją iš duomenų rinkinių, nustato modelius ir pateikia nuspėjamą balą įvairiems organizacijos rezultatams.

Optimizavimas. Nustačius tendencijas ir atlikus prognozes, įmonės gali naudoti modeliavimo metodus, kad išbandytų geriausius scenarijus.

Duomenų vizualizacija. Pateikia vaizdinius vaizdus, ​​pvz., diagramas ir grafikus, kad būtų galima lengvai ir greitai analizuoti duomenis.

Pagrindiniai verslo analitikos dalykai paprastai skirstomi į aprašomąją analizę, kuri analizuoja istorinius duomenis, kad nustatytų, kaip vienetas gali reaguoti į kintamųjų rinkinį. Nuspėjamoji analizė, kuri nagrinėja istorinius duomenis, kad nustatytų tam tikrų būsimų rezultatų tikimybę arba preskriptyvioji analizė, aprašomosios analizės proceso, suteikiančio įžvalgą apie tai, kas atsitiko, ir nuspėjamosios analizės proceso, suteikiančio įžvalgų apie tai, kas gali nutikti, derinys, suteikiantis procesą, pagal kurį vartotojai gali numatyti, kas nutiks, kada tai įvyks, ir kodėl taip atsitiks.

Daugiau ksaitykite čia.