Kaip tinkamai dėvėti veido kaukę?

Daugkartinė veido kaukė

Tai, kad kaukės dėvėjimas yra būtinas – žino visi. Daugelis ir perka kaukes, kai kurie net jas bando siūtis. Tai – gerai. Šiuo atveju blogiausia yra tai, kad net ir įsigijus kaukes – jos yra nešiojamos netinkamai, tad galiausiai – nėra jokios naudos. Trumpai pristatysime – kaip pasirinkti kaukę ir kaip ją tinkamai nešioti, kad nauda tikrai būtų juntama ir galėtumėte būti ramus, kad įsigijus priemonės atneš tiek naudos, kiek reikia.

Tinkamos kaukės pasirinkimas

Daugkartinė veido kaukė turėtų būti perkama specializuotose prekybos vietose, kadangi tai geriausias garantas, kad gausite geros kokybės kaukes, kurios Jums tarnaus ilgai, galiausiai, kurios tikrai padės apsisaugoti nuo mikroorganizmų. Nors šiuo metu dažniausiai kalbama apie COVID-19 virusą, tačiau reikia nepamiršti, kad ištisus metus aplink mus sklando įvairūs mikroorganizmai, dulkės bei kitos dalelės, kurių verta saugotis, kad tokia kaukė turi būti kiekvieno atsakingo žmogaus namuose.

Taigi, vien tai, kad ji bus perkama patikimose prekybos vietos – jau yra geras įrodymas, kad kokybė bus gera. Taip pat siūlome rinktis kaukę, kuri atitinka Jūsų dydį. Šiuo metu dažniausiai siūlomi suaugusio bei vaiko modeliai, pagal lytis jie nėra klasifikuojami.

Taip pat siūlome rinktis tokias kaukes, kurios yra iš natūralus audinio. Tokiu atveju jos ne tik padės apsisaugoti, tačiau taip pat ir suteiks galimybę kvėpuoti patogiai net ir ilgai būnant su kauke. Galiausiai, natūralūs audiniai ne taip greitai nusiskalbia, o juk plovimas aukštoje temperatūroje – būtina sąlyga, kad kaukė būtų tinkamai nešiojama.

Tinkamas nešiojimas – būtinas

Jeigu norite būti tikras, kad kaukė tikrai garantuos tą naudą, kurios tikimasi, tokiu atveju būtinas ir tinkamas jos nešiojimas. Daugkartinė veido kaukė turi būti maksimaliai prigludusi prie veido. Tik tokiu atveju jis gebės sulaikyti mikroorganizmus kurie ir sukelia įvairias ligas. Štai todėl labai svarbu rinktis tinkamo dydžio kaukes.

Taip pat nepamirškite, kad vienkartinės kaukės gali būti nešiojamos tik vieną kartą. Dažniausiai vos kelias valandas, kadangi po 2-3 valandų jos apskritai tampa nebefunkcionalios, tad reikalingas jų išmetimas, paprasčiausiai tolimesnis nešiojimas – nebus veiksmingas, galiausiai, tokia kaukė negali būti skelbiama, kadangi suirs. Atsiminkite, kad tik daugkartinės kaukės gali būti valomos, dezinfekuojamos ir vėl naudojamos.

Daugartine veido kauke

Dažniausiai daugkartinės kaukės yra siūtos taip, kad pagal poreikius galima būtų nusistatyti Jums reikalingą kaukės pritapimas prie veido. Būtinai pasikoreguokite pagal savo veidą, kad kaukė butų kuo arčiau. Suprantama, kad dažniausiai ilgą laiko tarpą net ir būnant su geriausios kokybės kauke – dažniausiai pradeda justi diskomfortą. Tačiau įvertinus tai, kas daugeliu atveju tai geriausia apsauga – būtina ja pasinaudoti.

Galiausiai, po naudojimo labai svarbu kaukes tinkamai paruošti kitam užsidėjimui. Apie tai kalbama labai daug, tačiau iki šiol vis dar atsiranda žmonių, kurie supranta, kad nematomas virusas gali būti toks žalingas ir kad jo pašalinimas iš kaukės yra būtinas.

Tinkama kaukių priežiūra

Taigi, daugkartinė veido kaukė turi būti tinkamai prižiūrima, kadangi tik tokiu atveju jos nauda bus juntama. Tiksliau, nauda bus nepajuntama, kadangi kaukė jums padės išvengti virusų, įvairų ligų, tad tinkamai ją naudoja bet galite būti ramus, kad ji tarnauja.

Plovimo metu labai svarbu naudoti verdantį vandenį, kadangi tik tokiu atveju mikroorganizmai bus pašalinti. Kitu atveju – šalinimas nebus  veiksmingas, tad paprasčiausiai plovimas skalbyklėje 60-ies laipsnių temperatūroje – nėra veiksmingas.

Lygiai taip pat kaukės nešiojimo metu visada galima papildomai ją dezinfekuoti. Tai labai pasitarnauja tokiu atveju, kai kaukė nešiojama ilgą laiko tarpą. Žinoma, nemalonus kvapas dažniausiai riečia nosį, tačiau tai yra apsauga, kuria turi pasirūpinti kiekvienas.