Kaip sutvarkyti namo vidaus santechniką?

Nors tai nėra įprasta užduotis, retkarčiais būtina ištuštinti, sutvarkyti ar išvalyti  jūsų namų santechniką ir jos  vamzdžius. Kai kurios dažniausios priežastys, dėl kurių tai daroma, yra vandens mechanizmo problemos sprendimas arba kapitalinis santechnikos remontas, pvz., pagrindinių vandentiekio linijų keitimas arba pratęsimas. Laimei, nors išvalyti namo vandentiekio vamzdžius gali atrodyti nelengva užduotis, iš tikrųjų tai labai paprasta. Pažvelkime atidžiau į priežastis, dėl kurių galbūt norėsite tai padaryti.

                   Vandens plaktukas. Vandens plaktukas (taip pat vadinamas hidrauliniu smūgiu) – tai situacija, kai vandentiekio vamzdžiai garsiai trenkia, kai įjungiami ir išjungiami maišytuvai arba kai prietaisas staiga pradeda arba sustabdo vandens tekėjimą. Problema kyla dėl oro vandentiekio linijose, dėl kurios vanduo gali svyruoti pirmyn ir atgal ir daužyti vamzdžius vienas į kitą arba į medinį rėmą. Net jei jūsų sistemoje yra oro kameros šiam smūgiui sugerti, per daug sistemoje įstrigusio oro problema išliks. Atsakymas – ištuštinti sistemą ir ją papildyti, kad oro tarpai būtų tik tam skirtose oro kamerose. Sezoninis išjungimas. Vandentiekio vamzdžių nusausinimas yra vienas iš daugelio pasiruošimo žiemai kontrolinio sąrašo punktų. Tai ypač svarbu, kai šaltame klimate esantis turtas žiemai bus paliktas be priežiūros. Užšalę vamzdžiai, kurie sprogo, gali užpildyti tuščią namą tūkstančiais galonų vandens ir padaryti daug tūkstančių eurų žalos.

                   Pagrindinis santechnikos remontas. Nors visos sistemos nusausinimas nėra kiekvieno kapitalinio namo santechnikos remonto ar papildymo dalis, kartais to gali prireikti, pavyzdžiui, kai įrengiamas rūsio vonios kambarys ir virš instaliacijos esantys vandentiekio vamzdžiai turi būti nusausinti, kai nauja vamzdžiai prijungti prie esamos sistemos. Namo tiekimo vamzdžiuose gali būti daug vandens. Ir tuo metu, kai vamzdžiai yra pjaunami, kad būtų galima prijungti naujus tiekimo vamzdžius, šis vanduo gali ištekėti, nebent jie iš pradžių buvo nuleisti. Namo vandentiekio vamzdžių nusausinimas ir jų užpildymas baigus darbą yra labai paprastas procesas, apie kurį daugiau skaitykite https://nevark.lt/paslauga/santechnikas/.