Kaip sutaupyti įrengiant būstą?

Kol butų pardavimai Lietuvoje ir toliau auga, o ir visa NT rinka nesustoja džiaugtis plėtra, pirkėjai patenka į keblią padėtį. Jeigu nori ar reikia, bet nepirksi už aukštą kainą dabar, rytoj ateis kitas pirkėjas, kuris sumokės tiek pat arba net daugiau. Ilgalaikėje perspektyvoje tai nieko gero nežada pačiai ekonomikai, tačiau šįsyk ne apie tai. Tie, kurie jau dabar keliasi arba ruošiasi keltis gyventi į naują būstą turi žinoti visas įmanoma galimybes sutaupyti ir turi būti supažindinti su metodais ir opcijomis, kurios leistų sutaupyti įrengiant būstą!

Preliminari sąmata – suskirstykite viską į kelias būtinumo kategorijas

Įrengti dviejų arba trijų kambarių būstą nuo nulio Vilniaus mieste arba Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose kainuos tarp 12 ir 18 tūkstančių eurų. 

Įrengimo procese kainuoja keturi dalykai – medžiagos, darbas, sistemos ir baldai (prie jų priskirkime ir būtiną buitinę techniką). Įrengti būstą ir paruošti jį gyvenimui reikia kuo greičiau. Jeigu esate nagingi ir turite laiko, galite išvengti darbo išlaidų, kurios sudaro maždaug trečdalį visos darbų vertės. 

Medžiagas pirkite patys ir geriau perdėtai netaupykite, nes būstas negali virsti „spąstais“, kur viskas gali irti, lūžti, trupėti ir taip toliau. Jeigu darote, darykite gerai.

Padėti sutaupyti gali ir dalykų skirstymas į kategorijas. Pvz. lova arba sofa – būtinas baldas (iš bėdos gali padėti ir ant grindų patiestas čiužinys, bet…), o spinta – mažesnės svarbos objektas. Aišku, čia kaip kam, bet turbūt supratote, ką turime omenyje. Susidarykite savo prioritetų sąrašą ir pirmiau pirkite tik tai, kas būtina. Sutaupysite.

Medžiokite kainas ir pasiūlymus

Jūs turite nuolat tikrinti ir lyginti kainas įvairiose parduotuvėse. Medžiokite pasiūlymus. Jeigu matote, kad dabar akcija vienoje parduotuvėje ir ten pigūs baldai – naudokitės pasiūlymu, nes vis tiek prireiks, o, jeigu lauksite tik idealios progos pirkti – ji gali ir neateiti arba kurį laiką gyvensite namuose be kėdžių ar be stalų…

Mes suprantame, kad pasiūlymų rinkimas ir paieškos kainuos daug laiko, tačiau, jeigu skaitote šį straipsnį, leisti laiką jums turbūt yra geriau nei leisti pinigus…

Daug kuo pasirūpinkite kuo anksčiau

Didžioji dalis „gerų“ meistrų, dirbančių, be jų vidiniu žargonu vadinamos chaltūros yra labai paklausūs. Jūs tik pagalvokite, kiek ilgiausiai prasti meistrai gali išbūti rinkoje? Juk niekas jų nerekomenduos ir verslas, kuris laikosi „ant rekomendacijų“ tikrai nejudės pirmyn. Nors kalbame, daugiausiai, apie didžiuosius miestus, bet ir miesteliuose galioja tas pats. 

Geriausi meistrai turi darbo bent 4-6 savaitėms į priekį, o kartais ir daugiau. Dažniausiai grafikus suderinti pavyksta lengviau, jeigu turite tarpininkaujantį ar rekomenduojantį pažįstamą žmogų. Tokiu atveju galite ir žemesnę kainą gauti, ir tikėtis greitesnio darbų atlikimo.

Medžiagas taip pat susipirkite iš anksto, interjero dizainą irgi suplanuokite ne paskutinę minutę.

Būkite išradingi

Sutaupyti nebūnant išradingiems tikrai neišeis. Pradedant apdailos sprendimais, baigiant tuo, kokios sistemos bus įrengtos namuose – į viską galite pažiūrėti kiek kitaip ir rasti tikrai netradicinių, bet pigesnių ir taupesnių sprendimų.

Pavyzdžiui retro interjeras su panaudotais baldais, minimalistinė arba rough, šiurkštaus tipo apdaila visame būste nekainuoja daug, tačiau gali padėti išsaugoti ne vieną šimtinę ar net tūkstančius eurų…