Kaip paruošti vaikus skyryboms?

teisines paslaugosKaip ir kiekvienas ir suaugusiųjų, taip ir kiekvienas vaikas skirtingai pergyvena skyrybų procesą. Vieniems atrodo, kad tai geras pasirinkimas, kadangi tėveliai pagaliau taps laimingi. Kiti tuo atveju labai liūdi, kad gyvenimas taip susiklostė. Skyrybos kiekvienam asocijuojasi su skirtingais potyriais. Visgi, net jeigu atrodo, kad vaikas visiškai patenkintas, kad procesas vyksta – reikia jį paruošti permainoms, kurios laukia. Net ir tai, kad mažasis yra abejingas – nėra normalu.

Pasikalbėkite

Svarbiausia, žinoma, šiuo atveju yra kalbėtis, kadangi tai būtent ir užtikrina, kad suvoksite, ką vaikas galvoja apie tai, kad jūs planuojate išsiskirti.

Nelepinkite

Kai kurie tėvai mano, kad labai svarbu vaiką lepinti. Atrodo, todėl, kad tėvai skiriasi, mažasis lieka labai nuskriaustas ir norisi tai kompensuoti kitais dalykais. Visgi, mes jums to nerekomenduotume, kadangi vaikai yra labai protingi ir pamatę, kad galima iš jūsų gauti daug – jie norės dar daugiau. Juolab, psichologinio skausmo materialiais dalykais jūs paprasčiausiai nepanaikinsite.

Paaiškinkite

Labai svarbu, kad vaikas suvoktų, jog tėveliai jam vistiek yra labai mylimi ir nesvarbu su kuriuo iš jų gyvens – abu galės matyti jį taip dažnai, kaip nori. Svarbiausia vaikui paaiškinti, kad skyrybos neišrado šeimos. Ji lieka kartu net ir tokiu atveju jeigu gyvenimas bus atskiruose namuose.

Pagalvokite apie ateitį

Žinoma, nereikia vaikui iškart sakyti, kad galbūt ateityje kurio nors tėvelių gyvenime gali atsirasti kitas žmogus, kuris norės tapti irgi šeimos dalimi. Tačiau kuomet pradėsite kuris nors bendrauti ir susitikinėti – labai svarbu, kad pasakytumėte, jog taip nutikti gali. Svarbu, kad vaikui nebūtų šokas.
Kad ir kokios geros teisinės paslaugos padės jums išsiskirti – tai nesutvarkys jokių psichologinių problemų. Skyrybos bet kuriuo atveju yra nemalonus procesas tiek suaugusiems, tiek vaikams. Tačiau mažieji dažniausiai sunkiau suvokia, kodėl viskas vyksta, tad labai svarbu, kad jiems skirtumėte daugiau dėmesio.

Parašykite komentarą