Kaip paprastai pergabenti krovinius jūra?

Krovinių gabenimas jūrų transportu yra gan populiarus ir dažnai naudojamas būdas importuoti ar eksportuoti prekes iš kitų šalių. Kinija, JAV ir netgi Australija ir kitos šalys, kurių deja neįmanoma pasiekti įprastais kelias arba kelionė užtruktų per ilgai bei kainuotų labai brangiai, jūros transporto pagalba tampa gerokai „artimesnės“. Nors tai ir nėra pats greičiausias kelias nuo pirkėjo iki pardavėjo arba nuo užsakovo iki siuntėjo, tačiau jis neabejotinai turi savo pliusų. Pagrindiniais tokio krovinių gabenimo būdo pranašumais galima drąsiai vadinti:

  • Aukštą jūrų transporto ekonomiškumą, pasiekiamą didelio gabenamų krovinių kiekio pagalba. Tai leidžia sumažinti transportavimo išlaidas, kas neabejotinai yra svarbu kiekvienam užsakovui;
  • Atsiveria galimybės pervežti net ir labai didelius bet kokios rūšies krovinius;
  • Galimybė pasiekti bet kurią pasaulio vietą, turinčią uostą;
  • Operatyviai atliekamos paruošimo, perkrovimo ir iškrovimo darbai;
  • Patikimumas, pasiekiamas dėl gan gerai išvystytos pasaulinės prekybos kelių, efektyviai sustyguotų uostų darbų ir nedidelio trikdžių, galinčių daryti įtaką krovinio pristatymui kiekio.

Siekiant užsisakyti krovinio išgabenimą arba pargabenimą jūra, tereikia pasirūpinti tinkamu partneriu, kuriam galima patikėti visus organizacinius ir administracinius darbus. Patyrusios krovinių gabenimo kompanijos ne tik sutvarkys visus reikiamus popierius bet ir organizuos prekių pakrovimą ir užtikrins jų pristatymą iki numatytos vietos. Esminis dalykas, kuriuo teks pasirūpinti užsakovui – tai numatyti iš kurio ir į kurį uostą turės būti gabenamas krovinys, tinkamiausią talpą (trumpas arba ilgas konteineris, arba jo dalis), na ir žinoma reikalingų muitinės procedūros dokumentų pateikimu. Taigi išskyrus kiek ilgesnį laiką praleidžiamą kelionėje, toks krovinio gabenimo būdas mažai kuo skiriasi nuo kitų ir gali būti drąsiai naudojamas patiems įvairiausiems kroviniams.