Kaip atskirti šviežio skrudinimo kavą?

Daug žmonių mėgsta kavą ir savo rytą pradeda nuo šio gėrimo puodelio. Kodėl? Nes ji suteikia energijos ir gerų emocijų, todėl žmonės šį gėrimą laiko tarsi savo dienos pradžios ritualo dalimi. Bet ar kada nors pagalvojote, ar jūsų geriama kava yra šviežia? Kas tai yra ir kaip atskiri šviežio skrudinimo kavą, sužinosite šiame straipsnyje. Tad neišjunkite naršykles, o skaitykite toliau, bus įdomu.

Kavos pupelių kilmė

Tam, kad prieitume prie šviežios skrudinimo kavos temos, reikalinga išsiaiškinti su tais, kas nežino, kaip apskritai atsiranda kavos pupelės, iš kurių ir gaminame mėgstamą gėrimą. Akivaizdu, kad iš kavamedžių vaisių, tačiau šie medžiai mūsų žemyne, t. y. Europoje, neauga. Čia nėra palankios sąlygos ir orai, kurie leistų subrandinti kavą mūsų klimate. Todėl šiltuose kraštuose, pvz. Etiopijoje, Tanzanijoje, Kolumbijoje, Panamoje, auginami kavamedžiai, kurie gausiai aprūpina pasaulį kavos pupelėmis. Kas nežinojote, įsidėmėkite, kad yra tik 3 kavos pupelių rūšys, kurios skiriasi viena nuo kitos. Tai yra arabica, robusta ir liberica. Jų auginimo sąlygos, kaina, skonis, rūgštelė ir kito savybės skiriasi. Tačiau tarp šių savybių nėra šviežumo.

Kokia kava yra šviežio skrudinimo?

Kaip jau minėjome, kavos rūšis nelemia jo šviežumo. Juk visos kavos pupelės yra nuskinamos, apdorojamos, išdžiovinamos ir galiausiai transportuojamos kavos didiesiems platintojams, siunčiant didžiuliais maišais ar kitomis pakuotėmis. Kavos didieji platintojai ją paskrudina, sufasuoja į mažas pakuotes ir tuomet siunčia į prekybos centrus, pardavimui žmonėms. Parduotuvių lentynose kava stovi bent keletą savaičių arba mėnesių, kol žmogus ją nuperka. Tačiau tokia kava jau gali būti nešviežia, kadangi skrudinimas vyko gan seniai. Norint, kad kava būtų šviežiausia, nuo skrudinimo turėtų būti praėję ne daugiau kaip 4 savaitės. Kitu atveju, kava jau gali būti „išsikvėpusi“ ir jos skonio bei kokybės savybės suprastės.

Apibendrinimas apie šviežiai skrudintą kavą

Šviežia kava yra skanesnė negu pastovėjusi keletą mėnesių. Tą tikriausiai pastebėjo kiekvienas kavos mėgėjas ar gurmanas. Tie, kas ieškote šviežiai skrudintos kavos internetu, apsilankykite „O, Kava…“ elektroninėje parduotuvėje ir čia rasite tai, ko ieškote. Svarbu tai, kad mes kavą paskrudiname tik po jūsų užsakymo gavimo, todėl žinome, kad gausite maksimaliai šviežią kavą jūsų unikalia skoniui.