Kadastriniai matavimai: kaina ir galimybės

Kadastriniai matavimai nėra dažnai reikalinga paslauga, tačiau kai jos prireikia – tenka kreiptis į specialistus, kurie gali užtikrinti, kad darbai bus atliekami tinkamai, juolab, darbų kaina – patraukli.

Dažniausiai kadastriniai matavimai atliekami tada, kai reikalinga inventorizacija. Tokiu atveju, kai planuojamas namo arba žemės sklypo pardavimas, paskirties keitimas, tikslinimas bei kitais atvejais.

Daugeliui atrodo, kad tai gana brangiai kainuojančios paslaugos, tačiau tai – nėra tiesa. Tinkamai atlikti matavimai gali net padėti sutaupyti, tad svarbiausia darbus palikti specialistams, kurie paslaugas atlieka griežtai pagal svarbiausius teisės aktus. Atliekant matavimus yra būtinas tikslumas ir tuo pačiu matavimai, pavyzdžiui po rekonstrukcijų, turi būti atliekami reguliariai. Tokiu atveju dažnai pavyksta atrasti ir tokius pastato plotus, kurie buvo kažkur popieriuose „dingę“.

Labai dažnai diskutuojama, kuris terminas yra tikslingesnis – kadastriniai matavimai ar geodeziniai matavimai. Šiuo atveju vartojami abu terminai, tik dažniausiai minimaliai kinta tikslus sąvokos apibrėžimas. Geodeziniai matavimai atliekami naudojant specialią geodezinę įrangą, tačiau oficialus pavadinimas yra kadastriniai matavimai. Tiesa, kadastriniai orientuoti į nekilnojamojo turto rodiklių vertinimą, būtent tada, kai turi būti atliekama inventorizacija.

Taigi, kadastriniai matavimai, kurie gali padėti atrasti tokias patalpas, kurių net nežinojote esant, reikalingi tokiu atveju, kai:

  • Reikalingas žemės sklypo registravimas tokiu atveju, kai jis yra padalijamas, atidalijamas, sujungiamas ir kitais atvejais.
  • Taip pat tokiu atveju, kai reikalingas žemės sklypų posūkio taškų keitimas.
  • Tuomet, kai formuojami valstybiniai plotai.
  • Tada, kai reikalingas žemės sklypo perleidimas kitiems.
  • Žinoma, tokiu atveju, kai sklype buvo koreguojami tam tikri pastatai, iškasami tvenkiniai ir kitais atvejais.
  • Galiausiai, be jokios priežasties, kai žemės sklypo savininkas to pageidauja.

Kadastrinių matavimų kainos kinta priklausomai nuo konkretaus ploto, reikalingų paslaugų atlikimo ir panašiai. Štai todėl geriausia susisiekit su specialistais, kurie teikia tokias paslaugas, kadangi jie įvertinę poreikius gali gana tiksliai nusakyti kainas.

Taip pat konsultacijų dėl kainos metu siūlome daugiau dėmesio skirti ir kitiems aspektams. Pavyzdžiui – per kiek laiko bus suteikiamos paslaugos, kokios, palaikyti bendravimą, kadangi tai padeda džiaugtis rezultatu.