Kada lubiniai šviestuvai yra tinkamiausias sprendimas?

Lubinis šviestuvas kambaryje yra ne tik šviesos šaltinis. Jo pasirinkimas gali arba papildyti bei pagyvinti arba sugadinti interjero dizainą. Tinkamas vidaus šviestuvas turėtų atitikti kambario dydį, lubų aukštį ir papildyti kitus dizaino elementus. Lubų šviestuvai dažniausiai yra montuojami prie pat lubų arba arti jų ir idealiai tinka vidutinio dydžio ir dideliems kambariams. Lubinis šviestuvas yra geriausias pasirinkimas tada, kai reikia kokybiškai apšviesti visą kambarį.

Esant tokiai didelei šviestuvų pasiūlai, pasirinkti tinkamą stilių ir dydį gali būti iššūkis. Geras kambario apšvietimas yra tada, kai šviesa pasklinda po visą plotą, pasiekdama visus kampus ir dažniausiai naudojamas erdves. Kadangi įsirenginėjant namus, dabar labai populiarus ir dažnas sprendimas yra vieną erdvę suskirstyti į kelias veiklos zonas, efektyviam kambario apšvietimui gali prireikti kelių lubinių šviestuvų. Vienas pasirinkti tinkamus šviestuvus – sukurti apšvietimo planą, pagrįstą skirtingais šviesos sluoksniais.

  • Pagrindinis lubinis šviestuvas turi suteikti foninę šviesą, suteikiančią tolygų apšvietimą visoje patalpoje.
  • Kitas sluoksnis yra akcentinis apšvietimas, kuris atkreipia dėmesį į specifines kambario ypatybes, pavyzdžiui, meno kūrinius ar lentynas.
  • Ir galiausiai mažesni, žemiau pakabinti lubiniai šviestuvai yra naudojami smulkesnėms, į detales orientuotoms darbo erdvėms, tokioms kaip darbo ar valgomojo stalai, virtuvės stalviršiai, t. y.  vietoms, kurioms reikia ryškesnės šviesos.

Kiekvienas sluoksnis suteikia tam tikrą šviesos tipą ir leidžia sumažinti ar padidinti ryškumą, šešėlius ir matomumą, siekiant susikurti norimą atmosferą erdvėje. Lubinių šviestuvų yra įvairių stilių ir dizainų, nuo klasikinių iki modernių, todėl tinkamas šviestuvas dažniausiai parenkamas pagal gyvenamąją erdvę, reikiamas funkcijas ir bendrą interjero dizainą. Jie puikiai tinka ir dažnai yra derinami tiek patalpose su aukštomis lubomis, tiek su žemomis.