Ką reikia žinoti renkantis sausą maistą šunims?

Renkantis sausą maistą šunims būtina skaityti etikėtes ant maisto pakuotės, tuomet apsispręsti ar šis maistas tiks jūsų augintiniui, pirmiausia reiktų atkreipti dėmesį kokiai kategorijai sausas šunų pašaras priklauso. Kategorijos užrašytos ant pakuotės ir skirstomos į 3 grupes: Economy, Premium ir Super premium. Maisto šunims yra įvairiausio, tačiau vieniems šunims gali tikti  maistas turintis daugiau mėsos, o kitiems daug daržovių, gali būti pats brangiausis pašaras, bet jeigu jūsų augintinio skrandis jautrus, tuomet reikės  kito maisto. Jeigu savo šuniui parinksite tinkamą ėdalą, jis visada bus energingas, kailis blizgės, akys spindės. Šuo neturėtų pradėti daugiau kasytis, laižytis ar trinti užpakalį. Prekybos centrai dažniausiai prekiauja economy klasės maistu. Veterinarijos vaistinės shop.greitojizirafa.lt prekiauja Premium ir Super premium maistu.

Kokie vitaminai šunims geriausiai tinka?

Jeigu šuo šeriamas aukštos klasės pašaru, jis gauna visus reikalingus vitaminus ir mineralus. Maisto papildai ir vitaminai reikalingi tuomet jeigu augintinis turi individualių problemų, pvz: reikia stiprinti imunitetą, paskatinti medžiagų apykaitą, sąnariams, odai, kailiui, dantims ir kt. Šiuo atveju geriausiai kreiptis pas veterinarą, jis patars ir padės išsirinkti tinkamiausius vitaminus. Šunims turintiems problemų su sąnariais, naudojami specialūs vitaminai ar maisto papildai, kurie sumažina skausmą ir ligos simptomus. Žuvų taukai- Omega 3 riebalų rūgštys, palaiko sveiką odą, suteikia kailiui švelnumo ir žvilgesio, padeda išvengti diabeto, vėžio, alergijų ir gerina virškinimą. Vitaminai C ir E yra reikalingi šuniui augant, apsaugo nuo kai kurių širdies ligų, vėžio ir kt. Šuniui negalima duoti žmonėms skirtų vitaminų, nes  jie gali sukelti alergijas, sudirginti skrandį.

Kaip išlaikyti šunų fizinį aktyvumą?

Šunys yra gyvūnai reikalaujantys fizinio žaidimo su kitais šunimis ar su savo šeimininku, tokiu būdu išugdomas stiprus tarpusavio ryšys. Kad augintinis išliktų geros fizinės formos reikalinga mankšta, gali būti vaikščiojimas ar bėgimas. Keturkojus dresiruoti galima su žaidimo pele, su kamuoliuku, su patvariu pliušiniu šunų žaislu ir kt.