Ką daryti augintiniui susirgus ne darbo valandomis?

Daug metų auginantys gyvūnus tikriausiai bent kartą patyrė, ką reiškia skubios veterinarinės pagalbos poreikis. Deja, kaip ir žmonės, taip ir gyvūnai nesirenka, kada jiems sirgti, todėl kartais sveikatos priežiūros paslaugų reikia ieškoti ne pačiu tinkamiausiu metu.

Nutikus nelaimingam atvejui, augintiniui susirgus savaitgalį ar ne darbo valandomis, svarbiausias klausimas – ką daryti ir kur kreiptis. Tokiu atveju vienintelė išeitis – budinti veterinarijos klinika, priimanti gyvūnus ir naktį, ir išeiginėmis dienomis.

Tiesa, surasti budinčią veterinarijos kliniką savo mieste – ne vienintelis iššūkis, kuris mažesniuose miesteliuose yra kone neįmanoma misija. Be viso to svarbus ir joje teikiamų paslaugų spektras, kuris dažnai šventinėmis dienomis dar labiau susitraukia. Todėl suradus tokią ne darbo valandomis veikiančią gyvūnų kliniką, reikėtų išsiaiškinti, ar joje bus suteikiamos jūsų gyvūnui reikalingos paslaugos.

Paprastai pirminę ir būtinąją apžiūrą atlieka kiekvienoje įstaigoje, tačiau svarbu, ar joje bus atlikti reikalingi tyrimai ir skirtas gydymas. O jeigu gyvūnas patyrė sunkias traumas, pavyzdžiui, buvo partrenktas automobilio, svarbu, kad klinikoje būtų galimybė atlikti rentgeną ar chirurginę operaciją. Kuo mažiau laiko bus sugaišta vežiojimui iš vienos klinikos į kitą, tuo operatyviau bus suteikta gyvūnui reikalinga pagalba. Tuo didesnių pasekmių galima bus išvengti.

Gaila, jog tenka girdėti atsiliepimus, kad budinčia klinika internete pasiskelbusios įstaigos, tokias paslaugas teikia, deja, ne visuomet. Kai kuriais atvejais nurodytu numeriu niekas neatsiliepia, o jei ir atsiliepia, pasirodo, kad paslaugų suteikti negali dėl įvairiausių priežasčių. Viena iš jų – neturi budinčio gydytojo arba teikia tik pirminės apžiūros paslaugas.

Todėl svarbu surasti tokią patikimą kliniką, kurioje žinotumėte, kad užtikrintai gausite jūsų gyvūnui reikalingas paslaugas, priežiūrą ir gydymą bet kuriuo metu.