Išmanieji laikrodžiai – kodėl verta į juos investuoti?

Išmanieji laikrodžiai

Artėjant šiltajam metų laikui, daugelis suskumba dar labiau rūpintis sveikata bei savijauta – sveikai maitintis, vartoti papildomus bei, žinoma, bent kiek padidinti fizinį krūvį. Nepriklausomai nuo to, ar užsiimate profesionaliu sportu, ar kelis kartus per savaitę bėgiojate prie namų esačiame miške, turėtumėte išbandyti prietaisą, galintį padėti sekti organizmo procesus bei pasiekti, o gal ir padidinti užsibrėžtus tikslus. Išmanieji laikrodžiai būtent tam ir skirti.

Pirmą kartą išgirdus šio prietaiso pavadinimą, galima pagalvoti, jog tai įprastas rankos aksesuaras, papildytas išmaniosiomis funkcijomis – oro sąlygų pranešimu, navigacija ir panašiai. Tačiau, nors išmanieji laikrodžiai ir rodo esamą laiką, tikroji jų paskirtis kita. Juos naudoja aktyvų gyvenimo būdą propaguojantys ir sportuojantys asmenys, norintys stebėti savo sveikatą. Ką tiksliai galima sužinoti, nešiojant tokį laikrodį?

Visų pirma, išmanieji laikrodžiai turi įdiegtą žingsnių matavimo programėlę – panašią, tik tikslesnę nei ta, kurią turite savo išmaniajame telefone. Jos dėka gausite tikrus įveiktų kilometrų duomenis. Patogu ir tai, jog kitą kartą sportuodami telefoną galėsite palikti namuose – patogiai ant rankos užsegamas laikrodis atliks visą reikiamą darbą. Dėl įdiegtų GPS imtuvų patogu stebėti ir įveiktą maršrutą bei galimus jo paįvairinimus.

Taip pat, išmanieji laikrodžiai matuoja ir širdies bei kraujagyslių darbą. Sporto tikslas – gerinti jūsų sveikatą, o ne jai kenkti, tad išsamus širdies ritmo stebėjimas suteiks galimybę įvertinti, ar per daug neapkraunate visos kraujagyslių sistemos, o galbūt – priešingai, norėdami sustiprinti ištvermę, galite dar labiau padidinti savo krūvį ir taip versti širdį dirbti sparčiau.

Išmanusis laikrodis pravers ir tiems, kurie nori atsikratyti papildomo svorio ar tiesiog stebėti sudeginimų kalorijų kiekį. Gauti rezultatai leis padaryti atitinkamas išvadas – payzdžiui, jeigu auginate raumenis ir sudeginate daug kalorijų, galėsite pasigaminti gausesnę vakarienę, kupiną gerųjų riebalų bei baltymų.

Išmanieji laikrodžiai itin naudingi stebint savo progresą sporto srityje, tačiau nevertėtų pamiršti ir kitų jų ypatybių. Kad ir dizaino. Tikėtina, jog po rytinės mankštos neskubėsite nusisegti laikrodžio ir nešiosite jį visą likusią dienos. Dėl šios priežasties svarbu išsirinkti prie jūsų aprangos, stiliaus bei darbo tinkantį modelį. Klasikinis, tamsių spalvų, pernelyg daug įmantrių detalių neturintis laikrodis bus puikus pasirinkimas. Negana to, toks laikrodis gali tapti puikia pokalbio tema. Galėsite pasidalinti laikrodžio ypatybėmis bei savo sporto režimu – taip sukursite savimi besirūpinančio, sveiko ir aktyvaus žmogaus įvaizdį.

Įsigijus išmanųjį laikrodį, jis iškart prisitaiko prie „savo šeimininko“. Nurodžius savo lytį, amžių, fizinius duomenis (ūgį, svorį, apimtis), atliekami skaičiavimai, padėsiantys suplanuoti būsimas mankštas ir pasiekti geriausių rezultatų. Verta prisiminti, jog pradžioje galite sugaišti šiek tiek laiko, kol instaliuosite reikiamas programas kompiuteriu, tačiau pastangos tikrai atsipirks. Taip pat, prireiks savaitės ar dviejų, kol perprasite visas laikrodžio galimybes ir savybes, tačiau, kai tai padarysite, galėsite džiaugtis rezultatais – ne tik matysite esamą situaciją, bet ir galėsite nuspręsti dėl sporto intensyvumo didinimo ar maršruto paįvairinimo (pavyzdžiui, lygaus kelio pakeitimą kiek kalnuotu, taip dar labiau stiprinant kojų raumenis).

Taigi, išmanieji laikrodžiai, nors ir nėra būtinybė, tačiau itin palengvina gyvenimą tiems, kurie rimtai domisi sportu ir sveika gyvensena. Nuolatinis savo fizinių duomenų sekimas, progreso stebėjimas leidžia susipažinti su realia situacija ir tuo remiantis modifikuoti ne tik pačią mankštą, bet ir maisto ar miego režimą. Juk sveikata yra pati svarbiausia kiekvieno iš mūsų vertybė, be kurios visavertiškas gyvenimas yra neįmanomas.