Idealūs baldai voniai – kaip juos išsirinkti?

Baldai voniai perkami ne tik todėl, kad galvojame vien apie praktinę šio sprendimo pusę. Iš tiesų, tinkamai parinkti baldai yra puikus būdas visam vonios kambariui suteikti jaukumo, išryškinti jo dizainą ar, esant poreikiui, optiškai šią patalpą sumažinti / padidinti. Vonios baldų stilius leidžia kurti pasirinktą nuotaiką, pvz., galime mėgautis moderniu ir šiuolaikišku interjeru, kurti romantišką vonios kambarį ar puoselėti laiko patikrintas klasikines idėjas.

Svarbiausia – funkcionalumas

Kadangi vonios kambarys yra nuolatos veikiamas drėgmės ir temperatūrų svyravimų, svarbiausia, į ką turėtume atkreipti dėmesį, yra baldų kokybė. Baldai voniai turi būti atsparūs drėgmei, jų estetiniai sprendimai, pvz., spalva, turi atitikti gana sudėtingus eksploatacijos reikalavimus ir po kelių mėnesių neprarasti savo prekinės išvaizdos. Baldų gamybai turi būti naudojami kokybiški klijai ar kiti tvirtinimo sprendimai. Patys baldai neturėtų reikalauti sudėtingos priežiūros ir dažnų valymo darbų, visuomet rekomenduojama rinktis mechaniniams ir fiziniams pažeidimams atsparius gaminius, pvz., akmens mases ar ketines vonias ir praustuvus.

Būtinai pagalvokite apie naudojamų baldų patogumą, kadangi vonioje praleisite gana daug laiko ir šios erdvės išplanavimas bei funkciniai sprendimai turi atitikti jūsų pomėgius ir gyvenimo būdą, pvz., jei nenorite susidurti su staigiu temperatūros pasikeitimu leidžiant vandenį, verta pagalvoti apie termostatinį maišytuvą, jei mėgstate maudytis duše, galbūt norėsite įsigyti šiuolaikinius dušus su masažiniais purkštukais ir pan.

Baldai voniai, kurie dera tarpusavyje

Tinkamo dydžio, reikiamoje vietoje stovintys baldai užtikrins jūsų kasdienį patogumą. Kad išvengtumėte bet kokių nemalonių staigmenų, visų pirma atlikite kruopščius vonios kambario matavimus, kad galėtumėte nuspręsti, kur stovės vonia, praustuvas, spintelė ir kiti vonios baldai, kokio pločio ir dydžio jie bus, kiek vietos užims, kad vonioje galėtumėte patogiai judėti. Jei jūsų vonios kambarys nedidelis, nesistenkite į jį sugrūsti visų įmanomų baldų, kadangi tokioje vonioje visuomet jausitės nepatogiai. Geriau rinkitės tai, ko jums iš tiesų reikia, pvz., galbūt nemėgstate mirkti vonioje ir jums visiškai užteks patogios dušo kabinos?

Stilius – individualus dalykas

Baldai voniai gali būti įvairių spalvų, skirtingo dizaino, įvairių stilistinių sprendimų. Šiandien suteikiamos neribotos kūrybos galimybės, leidžiančios kurti individualaus stiliaus interjerą. Tiesa, dizaino specialistai teigia, kad visuomet reikėtų išlaikyti vientisą ne tik vonios kambario, bet ir visos namų erdvės interjerą. Jei jūsų vonios kambarys yra nedidelis, vizualiai jį padidinsite pasirinkę baltus, šviesą atspindinčius paviršius. Ir priešingai, jei norite, kad erdvė vizualiai sumažėtų, rinkitės tamsesnius tonus ir „sunkesnius“ dizaino sprendimus.