Internetas yra kupinas naudingos informacijos ir įdomų faktų bene apie kiekvieną gyvenimo sritį – ne išimtis ir kulinarija. Todėl šį kartą pateiksime jums įdomių detalių apie daugelio smaližių mėgstamus pyragus. Juk puikiai suprantama, kad pyragai yra vieni iš pačių populiariausių gardumynų, kuriuos renkasi dauguma iš mūsų – tiek švenčių metu, tiek ir mums įprastoje kasdienybėje.
Šių dienų pyragai (ypač sluoksniuoti) įprastai susideda iš miltų, cukraus, kiaušinių ir sviesto arba aliejaus. Kai kurie pyragų receptai siūlo naudoti ir pieną arba vandenį bei tokius ingredientus kaip mielės ar kepimo milteliai. Tuo tarpu pyragų pagardinimui dažniausiai naudojama vaisių purė, riešutai, džiovinti ar karamelizuoti vaisiai bei kiti saldumo suteikiantys ingredientai. Dažnai pyragai yra papuošiami įvairiais desertiniais glajais, kremu ir kt.
- Senovės Romoje kiaušiniai ir sviestas labai dažnai buvo naudojami duonos gamyboje tam, kad išgautų konsistenciją, panašią į dabartinių mums žinomų pyragų. Tuo tarpu medus buvo naudojamas kaip saldiklis. Taigi, skirtumas tarp senovės romėnų keptos duonos ir pyrago buvo pakankamai miglotas.
- Kai kuriose šalyse tam tikros dienos yra nacionalinės šventės, skirtos pyragams, pvz., birželio 11 yra Nacionalinė vokiško šokoladinio pyrago diena.
- Bėgant metams „pyrago“ termino suvokimas keitėsi. Kaip jau supratote, pradžioje pyragu buvo vadinamas į duoną panašus kepinys, kuris buvo stipriai apkepamas iš abiejų pusių.
- Pats didžiausias pasaulyje iškeptas pyragas svėrė 6,8 tonos. Šis rekordas užfiksuotas 2004 m.
- Aukščiausias kada nors pagamintas pyragas yra 33 aukščio. Pastarasis rekordas buvo pasiektas Indonezijoje.
- Pats brangiausias pyragas kainavo m. aukščio. Pastarasis rekordas buvo pasiektas Indonezijoje.
- Pats brangiausias pyragas kainavo 35 mln. USD. Jis buvo papuoštas įvairiais brangakmeniais.
- Kadangi Amerikoje pyragai yra lyg nacionalinis patiekalas, didelė dalis mokyklų uždraudusios prekiauti pyragais, siekiant sumažinti nutukimo problemą.
- Pirmasis žinomas įrašas, kuriame kalbama apie „gimtadienio tortą“, užfiksuotas 1785 m.
- 17 Anglijoje buvo tikima, kad nevedę/netekėję žmonės, kurie po pagalve laikys vaisių pyragą, susapnuos saldų sapną, kuriame išvys savo būsimą antrąją pusę.