Ezoterika ir priežastys

Ar niekada nepagalvojote, jog tai, kas anksčiau buvo mistika, kas atrodė lyg neįmanomi dalykai, kas buvo laikoma prieštaraujančia sveikam protui ir logikai samprata, vėliau natūraliai įėjo į mūsų gyvenimą ir virto kasdienybe? Ezoterika ir visi jos pavidalai bei apraiškos, skverbiasi į mūsų gyvenimus taip pat tyliai ir paslaptingai, kaip iki tol tyliai egzistavo kažkur įprastų mokslų pašonėje.

Mokslininkai ėmė tyrinėti kvantinius reiškinius, o su jais į įprastų mokslų algoritmus, ėmė skverbtis įvairios galimybių teorijos, skelbiančios, jog nebūtinai turi būti taip, kaip moko aksiomos ar teoremos, ant kurių laikosi visa tiksliųjų mokslų bazė.

Jei kiekviena pati mažiausia šviesos dalelė kinta priklausomai nuo to, ją stebime ar ne, vadinasi jos veiksmus įtakoja stebėtojo sąmonė, galinga viską persmelkianti jėga, apie kurią seniai kalbėjo ezoterika ir visi jai priskiriami mokslai.

Žmonės ne veltui nuo seno ieškojo atsakymų religijoje, tačiau ji, prisilietusi prie paslapčių, mokė tikėti dalykais, kurių nebuvo galima įrodyti. Ezoterika ypač magija, okultizmas ar astrologija bandė paaiškinti viso to priežastis, siūlydama įvairius metodus, kuriais galima patirti, stebėti ar įvertinti sudėtingus reiškinius. Bandė paaiškinti žmogaus negalavimų kilmę, ligų ar psichinių sutrikimų priežastis, nagrinėdama žmogaus kūną, kaip Visatos dalį, o ne atskirą objektą. Visata buvo suvokiama lyg vientisas organizmas, persmelktas energijų, įtakojančių viską, kas joje yra. Pažinus tas energijas ir suvokiant visatos dėsnius, žmogui atsiverdavo ypatingos galios, pasireikšdavo neįprasti gebėjimai ir išmintis.

Ezoterika ir ezoteriniai mokslai vedė į gilesnį visų reiškinių pažinimą, į esmę bei pripažinimą, kad viskas sujungta į vienį. Vis dėl to mokslas neigė ezoterines žinias, prieštaravo įvairiems mistiniams metodams ir net šimtmečiais pasiteisinusias žinias apie žmogaus energijas, prilygino neišprusimui.

Dabar gi pats mokslas atranda tai, kas nuo seno buvo žinoma ezoterikams,- astrologija, magija, numerologija, sakralinė geometrija visada bandė paaiškinti tuos kvantinius dalykus ir reiškinius, kur link dabar krypsta visų mokslininkų dėmesys. Ezoterika atsikovoja savo įtaką ir tampa dar patrauklesne daugybei žmonių būtent todėl, kad ji nieko neneigia, nieko neatskiria ir nieko neatsisako. Visuma turi būti pilna ir viskas, kas yra patiriama ar juntama kiekvieno mūsų gyvenime yra neatskiriama jo dalis.