Dujiniai ar elektriniai šildytuvai – kas geriau?

Kiekvienas nori džiaugtis namų šiluma ištisus metus, todėl atėjus žiemai iškyla problema – koks šildymo variantas yra geriausias? Kiekvienas šildytuvas turi tam tikrų pliusų ir minusų, todėl neretai žmonėms tenka pasirinkti tai, kas atsieis pigiausiai. Ne visada namų šildymas patenkina kiekvieną, todėl papildomo šildymo problema kiekvienais metais paaštrėja. O ką gi rinktis? sildytuvaiDažnas Lietuvos gyventojas skundžiasi, jog kiekvienais metais šildymo sezonas vis brangsta, o pasirodžius eurui jis dar labiau pabrangs! Jeigu būstas nėra šildomas, telieka vienintelis klausima – ką rinktis? Dujos ir elektra yra tos žaliavos, kuriuos dažniausiai sušildo kiekvieno namus. Dujiniai šildytuvai išgelbės tuos, kuriems reikia efektyvaus šildymo. Šie šildytuvai greitai sušildo namus, o pats šildymo intensyvumas priklausys tik nuo jūsų.

Vienas iš pagrindinių argumentų kodėl dujiniai šildytuvai yra geriau nei elektriniai – tai kainų skirtumai. Elektriniai šildytuvai naudoja elektros energiją, todėl mėnesio pabaigoje sąskaita už sunaudotą energiją bus didelė. Bet ne visi elektriniai šildytuvai sunaudoja daug elektros – vienu iš taupiausiu tokio tipo šildytuvų yra infraraudonųjų spindulių. Dėl savo kitokio veikimo modelio (pirmiausia, jie įšildo objektus, esančius netoli, o pastarieji – patalpą) jie leidžia sumažinti sąskaitą už elektrą.

Elektriniai šildytuvai yra patogūs naudoti – tereikia rasti artimiausią elektros lizdą, sureguliuoti tinkamą šildymo intensyvumą ir štai – jis veikia! Dujiniai šildytuvai taip pat nesukelia jokių problemų naudojime, todėl šiuo aspektu šildytuvai niekuo neišsiskiria. Nemėgstantys triukšmo asmenys patirs nemalonumų dėl elektrinių šildytuvų keliamo triukšmo. Priverstinio išpūtimo šildytuvas, pasižymintis kompaktiškumu bei greitu patalpos įšildymu, dažniausiai itin garsiai šildo patalpą. Nors keliamas triukšmas nėra malonus ausiai, įdomu yra tai, jog tai yra vienas iš populiariausių elektrinių šildytuvų!

Yra gana sudėtinga tiksliai pasakyti kuris – dujinis ar elektrinis šildytuvas – yra geriausias. Tokiu atveju vertėtų atsižvelgti į poreikį. Paklauskite savęs, kokio šildytuvo jums reikia? Pasitikėti bet tokia informacija yra žalinga – atsiminkite, jog šildytuvas bus jūsų, todėl tvirtai nuspręskite kas jums yra geriausia. Palyginkite šildytuvų techninius duomenis, paklauskite pažįstamų apie jų naudojamus prietaisus ir tada rasite sau patį tinkamiausią.

Parašykite komentarą