10 patarimų kaip išsirinkti fotografą vestuvėms

vestuviu-fotografaiTinkamai išsirinkti vestuvių fotografą nėra taip paprasta kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Šiame straipsnyje rasite 10 patarimų kaip išsirinkti vestuvių fotografą, į ką svarbiausia atkreipti dėmesį renkantis.

  1.  Pasakykite fotografui kokios fotografijos jums labiausiai patinka, galbūt turite savo mėgiamiausią fotografą, kurio nuotraukos jums gražiausios. Peržiūrėkite fotografų žurnalus, galbūt kils idėjų kokios nuotraukos jums labiausiai patinka. Renkantis vestuvių fotografą labai svarbu pats bendravimas su juo, šnekėkite atvirai ir aiškiai kas jums patinka, o kas ne. Vestuvių dieną jau gali būti per vėlu ką nors pakeisti.
  2. Įsitikinkite, kad fotografas, kurį ruošiatės samdyti yra tas tinkamas žmogus dalyvauti jūsų vestuvėse ir įamžinti įsimintiniausias jūsų vestuvių akimirkas. Svarbu atrasti artimą ryšį su vestuvių fotografu, nes didžiają laiko dalį per jūsų vestuves vestuviu fotografai nuolat bus šalia. Jeigu vestuvių diena jus jausitės laisvai ir komfortiškai tuomet ir vestuvinės nuotraukos bus labiau natūralios.
  3. Ar su fotografu pasirašėte sutartį? Pasirašyta sutartis apsaugo ir jus ir vestuvių fotografą. Sutartyje turėtų būti nurodoma paslaugos, kurias įsipareigoja atlikti fotografas, kaina, kiek laiko fotografas dirbs šventės metu, per kiek laiko nuotraukos bus galutinai pagamintos ir pan.
  4. Pasikalbėkite su vestuvių fotografu apie tai ko jūs tikitės iš nuotraukų. Visos besituokiančios poros skirtingos, vieniems galbūt svarbiau yra pačios vestuvių nuotraukos kuriose jaunikis su nuotaka, kitiems gal reikia nuotraukų kuomet visi susėdę prie stalo, dar kitiems nuotraukų iš šokių aikštelės, o yra porų, kurioms galbūt pakaks kelių nuotraukų iš ceremonijos bažnyčioje.
  5. Pasakykite vestuvių fotografui kurie svečiai dalyvaujantys vestuvėse jums yra patys svarbiausi – tėvai, giminės, draugai. Galite tiesiog iš anksto parodyti fotografui nuotraukas žmonių, kuriuos fotografas turėtų būtinai nufotografuoti. Taip bus lengviau vestuvių fotografui iš anksto pasiruošti ir esant tinkamam momentui nufotografuoti jums brangiausius žmones.
  6. Greičiausiai vestuvių dieną bus porų norinčių atskirų fotografijų su jaunavedžiais, tai vestuvių fotografui taip pat geriau būtų iš anksto apie tai pranešti ir tokias nuotraukas geriuausia būtų daryti dar prieš vestuvių ceremoniją.
  7. Atminkite, kad portretinės vestuvių fotografijos užims tikrai daugiau laiko negu jūs galvojate. Priklausomai kiek žmonių bus norinčių nusifotografuoti, pridėkite dar mažiausiai vieną valandą laiko.
  8. Išsiaiškinkite kiek ilgai užtruks kol jūsų vestuvių albumas bus visiškai paruoštas. Kiekvienas vestuvių fotografas ir foto atelje turi savo darbo grafiką ir apytiksliai gali pasakyti per kiek laiko bus pagamintas foto albumas.
  9. Užsisakykite vestuvių fotografą kuo anksčiau. Jei ilgai delsite rizikuojate aplamai likti be fotograo. Profesionalūs vestuvių fotografai dažnai jau būna užsakyti ilgam laikui į priekį, o jei jūsų vestuvės vasara? Pagalvokite kiek žmonių tuokiasi vasarą ir visiems jiems reikalingas vestuviu fotografas.
  10. Pasistenkite vestuvių dieną būti atsipalaidave, negalvokite perdaug apie problemas ir rūpesčius, jie niekur nepabėgs, o štai jūsų vestuvės tik kartą gyvenime, tad būkite laimingi ir šypsokitės vestuvių dieną!

Parašykite komentarą